18:34 | 6 lutego 2018
Uroda

Zawsze bałam się zabiegu depilacji laserowej ponieważ kojarzyła mi się ona z bólem. Z tego właśnie powodu przez wiele lat nawet nie myślałam o tym, żeby się na nią zdecydować i odwlekałam ten zabieg.

Usuwanie zbędnego owłosienia to ważny element pielęgnacji skóry. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i zarazem najbezpieczniejszą metodą usuwania owłosienia z wybranych okolic ciała lub twarzy. Jej podstawową zaletą jest to, że w porównaniu do tradycyjnych sposobów usuwania owłosienia (maszynką, woskiem czy depilatorem elektrycznym) jest to metoda trwałego usuwania włosków z powierzchni skóry. Jest to niezwykły komfort i oszczędność czasu, a często również estetyczny wygląd skóry. Niestety maszynki czy wosk często powodują, że na skórze pojawiają się nieestetyczne, czerwone plamy czy wrastające włoski, dotyczy to zwłaszcza strefy intymnej.

Wybrałam się jakiś czas temu na konsultację do Kliniki Skin Laser Lubelscy, aby dowiedzieć się czy istnieją jakieś nowe metody laserowego usuwania owłosienia, okazało się, że tak!

Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum™

Laser Soprano Ice Platium to jedyna znana klinicznie metoda trwałego usuwania owłosienia, która jest bezbolesna. Unikalna metoda wprowadzania energii skutecznie niszczy mieszki włosowe i zapobiega ich ponownemu wzrostowi. Jednocześnie nie ma ryzyka uszkodzenia otaczających mieszek włosowy tkanek. Wyjątkowa skuteczność depilacji laserowej urządzeniem Soprano Ice Platinum™ została osiągnięta dzięki zastosowaniu unikalnej technologii polegającej na jednoczesnym zastosowaniu emisji 3 długości fal w trakcie jednego impulsu. Połączenie w jednej głowicy 3 rodzajów wiązki laserowej, tj. aleksandrytowej, diodowej i Nd:YAG pozwala w łatwy i dogodny sposób docierać na różne głębokości tkanek, niszcząc struktury anatomiczne w obrębie mieszków włosowych, zapobiegając ich ponownemu wzrostowi. W laserze Soprano wykorzystano również technologię ICE Tm, która chodzi powierzchnię skóry zapobiegając powierzchownym poparzeniom i uczuciu bólu.

JAKI JEST PRZEBIEG ZABIEGU?

Podczas zabiegu impuls (z trzema długościami światła) zostaje stopniowo wprowadzony do skóry właściwej,skutecznie niszcząc mieszki włosowe i hamując ich ponowny wzrost, zapobiegając jednocześnie uszkodzeniom tkanki otaczającej mieszki.

Krótkie impulsy o wysokiej częstotliwości są emitowane do głębokich warstw skóry właściwej, osiągając wysoką moc przeciętną i skuteczny z perspektywy zabiegu przyrost ciepła, przy faktycznym braku bólu.

Technika In-Motion polegająca na powtarzaniu przesuwania aplikatora po obszarze poddawanym zabiegowi, zapewnia pełne jego pokrycie, a technologia ICE™ chłodzi powierzchnię skóry, zapobiegając powierzchniowym poparzeniom i umożliwiając faktycznie bezbolesną, ale skuteczną depilację.

Ja aktualnie poddałam się laserowemu usuwaniu włosów z nóg i szczerze powiem, że zabieg jest naprawdę bezbolesny, czuć delikatnie przesuwającą się głowicę, ale nie można tego kwalifikować jako ból. Rozwiązanie niesamowite i w 100% zadowalające.

Idealnie sprawdza się w przypadku włosów szczególnie jasnych i cienkich, do usuwania zbędnego owłosienia z twarzy i wszystkich partii ciala. Ta metoda polecana jest do wszystkich fototypów skóry.

Obecny okres to najlepszy czas, aby rozpocząć serię zabiegów, a latem być pięknie gładką jak pupa niemowlaczka 😛

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *