Al Seef Dubai Creek

O Dubaju będę jeszcze pisać… zauroczył mnie, rozkochał i bardzo zaskoczył. Spędziłam w nim zaledwie 6 dni i pozostałam pod ogromnym wrażeniem, głównie dlatego, że spodziewałam się jedynie najwyższych budynków, ton betonu i bogactwa, a przekonałam się, że to miasto ma naprawdę sporo do zaoferowania. Zbieram wszystkie informacje, zdjęcia, pytania i odpowiedzi w jedną całość, aby przygotować Wam taki mini poradnik, co, jak , gdzie, kiedy i za ile. Chciałabym, aby moje zdjęcia, wpisy, film i słowa rozbudziły Waszą ciekawość i chęć poznania Dubaju z innej strony niż tylko opowieści ludzi, którzy polecieli tam przespać się w luksusowym hotelu.

Z tętniącego życiem Dubaju przenosimy się do spokojnej i historycznej dzielnicy Al Seef Dubai Creek. To właśnie w okolicy tego miejsca, a w zasadzie na wyciągnięcie ręki znajdował się nasz hotel Zabeel House Al Seef by Jumeirah. Okolica jest absolutnie przepiękna, niezwykle klimatyczna, czysta, bezpieczna i spokojna.

Dzielnica Al Seef łączy kulturę Dubaju z nowoczesną wizją miasta

 

Dzielnica Al Seef położona w sąsiedztwie Dubai Creek stanowi nieodłączny element dubajskiej dzielnicy historycznej. Inspirująca lokalizacja łączy piękne tradycje z nowoczesnymi projektami, podkreślając bogatą historię oraz świetlaną przyszłość miasta.

Pierwsza faza tego długo wyczekiwanego projektu łączy emiracką tradycję i gościnność, miejscowe koncepcje i światowej sławy marki. Ale my idziemy dalej do części historycznej. Spacer uliczkami tego miejsca, zwłaszcza wieczorem robi na mnie niesamowite wrażenie. Jest cicho, spokojnie, magicznie. Wszędzie palą się lampki, na tarasach siedzą ludzie, słychać kulturalne rozmowy, cichy śmiech, a w powietrzu zapachy z każdej strony świata.

W przyszłości powstanie tu arabski targ souk w stylu lat 50. XX wieku. W rezultacie dzielnica ta przeobrazi się w prawdziwe centrum emirackich tradycji, pokazujące codzienne życie poprzednich pokoleń. Nie wiem czy potrafię ubrać w słowa klimat tego miejsca, ale jest on niezwykły. Tu tradycja łączy się z nowoczesnością i to taką w najwyższym wydaniu z historią, dwa światy, które tworzą harmonijną całość.

 

al seef, label house dubai, my dubai,

Kolczyki Elixa – Apart | Zegarek – Apart

 

Pierścionek – Apart | Pierścionek – Apart

 

Komentarze

  1. Nie mogę się na Ciebie napatrzeć jak pieknie wyglądasz .Mam takie odczucie ,że dobrze się tam czułaś i chłonełaś to wszystko co Cię otacza ❤️❤️❤️

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors