Drugie śniadanie

Coraz więcej z nas ma świadomość, że odpowiednia dieta zapewnia nam lepsze samopoczucie oraz zdrowie. Warto zatem od małego kształtować w naszych dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe. Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że prawidłowe żywienie w pierwszych latach życia, znacząco wpływa na występowanie chorób cywilizacyjnych. Dlatego tak ważne jest ich kształtowanie od najwcześniejszych lat.

Szczególnie istotne w żywieniu dziecka jest pomijanie śniadania, najważniejszego posiłku w diecie dzieci, które ważne jest aby było pełnowartościowe i w swoim składzie zawierało zarówno węglowodany, jak również białka oraz tłuszcze.

CEL – apetycznie i zdrowo

Brak urozmaicenia i mało atrakcyjnie wyglądające potrawy nie zachęcają dzieci do jedzenia. Dlatego tak ważne jest by dać dziecku zdrowe, ale nie nudne jedzenie.

Idealnym rozwiązaniem dla nas okazały się Lunchboxy z przegródkami. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci, które z łatwością otwierają pudełko i znajdują w nim apetyczne śniadanie z ciekawym przekąskami, tj. owoce, warzywa czy orzechy. Nie musimy pakować również kilku osobnych pudełek, oszczędzamy również folię czy papier.

19_11_14_OliVKA-4

 

Co powinno się znaleźć w takim Lunch Boxie :

  • warzywa i owoce – stanowią niezbędny składnik diety każdego dziecka, ponieważ dostarczają organizmowi potrzebnych mikroelementów i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz biorą udział w wielu procesach życiowych, istotnych dla właściwego rozwoju fizycznego i intelektualnego młodego organizmu. Działają odkwaszająco na nasz organizm.
  • orzechy, pestki, nasiona – to jedna z najzdrowszych przekąsek,  źródło kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3, Omega 6, magnezu, bogactwo witamin oraz minerałów.
  • węglowodany złożone : pełnią istotną rolę w prawidłowym przebiegu przemiany materii, są niezbędnym paliwem dla naszego organizmu.
  • nie zapominajmy o napoju- najlepiej woda, bezsmakowa

Ciekawe lunchboxy możecie zobaczyć tutaj

19_11_14_OliVKA-2

19_11_14_OliVKA-319_11_14_OliVKA

 

 

 

 

 

 

Komentarze

  1. Super pomysł z tym lunchboxem, do tej pory mieliśmy małe pudełko na chlebek i osobne na resztę, a tak można spakować wszystko razem.

  2. Ciekawy pomysł z tym opakowaniem, widziałam również takie na zupy czy sałatki, warto zabrać zarówno do szkoły jak i do pracy.

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages