Dzień w towarzystwie alpak ♥

Dziś zabieramy Was do cudownego miejsca, tętniącego życiem, miłością, serdecznością i ogromnym szacunkiem. Zabieramy Was do najsłodszych stworzeń jakimi są alpaki.

Alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i pochodzą z Ameryki Południowej, a dokładnie z And. Hodowane są głównie ze względu na swoje luksusowe runo – o wiele cieplejsze i przyjemniejsze w dotyku niż owcze. Fascynują swoim uroczym wyglądem, inteligencją oraz spokojnym usposobieniem, co zdecydowało o ich sprowadzeniu do Europy. Alpaki są niezwykle przyjazne, komunikatywne i otwarte na kontakt z człowiekiem.

Ze względu na ich przyjazne usposobienie zaczęto je wykorzystywać w terapii z chorymi ludźmi. Wyglądają jak wielkie kudłate maskotki, dlatego ludzie czują się przy nich bezpiecznie. Powiem Wam, że nasza zabawa oraz spacer z nimi również był dawką radości, a zarazem spokoju. Alpaki są urocze i takie słodkie, te ich wystające z buźki ząbki czy odgłosy które wydają są po prostu urocze.

Alpaki wykorzystuje się do pracy z osobami cierpiącymi m.in. na depresję, zaburzenia psychiczne, ADHD, autyzm, dziecięce porażenie mózgowe czy zespół Downa. – Zajęcia polegają głównie na kontakcie ze zwierzęciem: głaskaniu i karmieniu.

Każdy z Was może przyjechać odwiedzić alpaki i spędzić z nimi czas, nakarmić, oswoić się z nimi, a następnie zabrać na spacer.

W całej Polsce można znaleźć coraz więcej ośrodków, w których spotkacie te urocze zwierzątka, my wybraliśmy się do Coniraya, ponieważ tam prowadzone są również zajęcia z jazdy konnej. Olivka tym razem spróbowała woltyżerki. Woltyżerka to akrobatyka artystyczna na koniu, oczywiście były to podstawy, ale zabawa i ćwiczenia fantastyczne. Jeśli Wasze dzieci kochają konie warto tego spróbować.

Warto wcześniej zadzwonić i ustalić dzień oraz godzinę przyjazdu, aby na miejscu okazało się, ze terminu brak.

Pora na zdjęcia, jak widzicie, patrzycie, a Wasza buzia zaczyna się sama do nich uśmiechać!

 

 

 

 

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors