Jazda konna – nowa pasja

Jazda konna to sport wyjątkowy, ponieważ wymaga interakcji ze zwierzęciem. Jeździec musi nauczyć się porozumiewać ze zwierzęciem, dopasować do niego oraz skupić również na jego potrzebach. Początki mogą wydawać się trudne, konie nie są takie same, mają swoje charaktery, które trzeba najpierw poznać i zrozumieć. Płynne ruchy, które są warunkiem poprawnej jazdy, to efekt współpracy człowieka ze zwierzęciem.

Zacznijmy jednak od początku…

Jak przygotować się do pierwszej jazdy konnej ( z góry napiszę, że nie jestem ekspertem w tym temacie są to moje doświadczenia, wiedza zaczerpnięta z książek, internetu oraz mądrzejszych w tym temacie osób :))

Z pewnością wiele z Was zastanawia się nad odpowiednim strojem na pierwszą lekcję. Z góry odpowiadam, nie, nie jest potrzebny, wystarczą leginsy lub dresy, buty na płaskiej i sztywnej podeszwie oraz kask ( toczek ), który najczęściej można na pierwszą lekcję wypożyczyć. Dziecko powinno najpierw spróbować przejechać się na koniu, aby mieć pewność, że faktycznie będzie to jego nowa pasja.

Warto również wykonać ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające, ponieważ podczas jazdy konnej intensywnie pracują mięśnie ud, łydek oraz górne partie mięśni, dodatkowo jazda konna wymusza na jeźdźcu prawidłową sylwetkę, oduczając garbatej pozycji.

Najważniejsza zasada zachowania w obecności konia brzmi: nigdy nie przechodź za koniem, jeśli zwierzę nie wie, że chcesz to zrobić!!! Koń jest tzw. zwierzęciem uciekającym. Oznacza to, że kiedy się czegoś przestraszy, najpierw się broni (kopnięciem), a następnie ucieka. Jeśli więc nagle znajdziesz się za koniem, jego reakcja może być bardzo szybka, niebezpieczna i bardzo bolesna.

Jeśli uznaliście, że to Wasze nowe hobby konieczne będą małe zakupy w sklepie jeździeckim oraz zakup bryczesów, czyli specjalnych spodni, sztybletów, czyli butów do jazdy konnej, toczka (kasku) oraz specjalnej kamizelki ochronnej ( dla dzieci).

ROZWIĄZANIE KONKURSU :

Dziewczyny proszę o wiadomość zwrotną na adres info@olivkablog.pl z danymi do wysyłki nagród 🙂

1) Sweterek szary – Kamila Magdalena Pałęga

2) Sweterek kremowy – Alicja Marek

OliVKA__01_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__03_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__06_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__13_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__08_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__10_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__12_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__11_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__14_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__15_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__04_[www.olivkablog.pl]

OliVKA__05_[www.olivkablog.pl]

 

 

 

 

Komentarze

    1. Zgadzam się z Tobą, choć ja koni się boję, ale powoli się przełamuje:) A to prawda, że Olivka jest wszechstronna, ale to dobrze, bo tylko w ten sposób można odnaleźć pasję 🙂

  1. Również chciałam dopytać o kolorystykę ych magicznych zdjęć, ale doczytałam już w komentarzu. Oasja piękna, ważne by człowiek ją miał i realizował marzenia 🙂

  2. To nie jest tak, że najpierw kopie potem ucieka, jeśli koń zauważy powiewającą folię to nie podjedzie do niej żeby ją kopnąć i uciec, zwierzę uciekające polega właśnie na tym, że w przypadku niebezpieczeństwa ucieka, unikając ataku, przechodzenie za koniem nie ma z tym nic wspólnego

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors