0:26 | 20 stycznia 2016
Lifestyle | Podróże

Jeśli w końcu przekonaliście się, by spróbować szusowania na stoku, albo przynajmniej postanowiliście nauczyć jazdy Wasze dzieci, to świetnie! Zanim jednak wyruszymy na stok, kilka wskazówek. Pamiętajcie proszę, że nie jesteśmy zawodowcami, ale dzielimy się własnymi doświadczeniami! 🙂

Spokojnie, powoli, najpierw ustalmy plan!

CZAS NA RUCH

Większość z nas to weekendowi narciarze lub tacy przed którymi dopiero przygoda z nartami się rozpocznie. Narciarstwo nawet takie niedzielne wymaga jakiejś kondycji. Jeśli jesteś osobą aktywną na co dzień, uprawiasz inne sporty, regularnie odwiedzasz siłownię, biegasz, to świetni wystarczy Ci porządna rozgrzewka przed wyjazdem. Jeśli jednak należysz do grupy, która jedyny sport jaki uprawia to wstawanie od biurka przed komputerem, czeka Cię trochę pracy. Najlepiej zacząć min. 2-3 tygodnie przed planowanym wyjazdem. Zacznij od długich spacerów, bieżni, przysiadów, pajacyków, porozciągaj się trochę. Najważniejsze by wzmocnić mięśnie nóg oraz stawy. To samo dotyczy dzieci, choć z nimi będzie z pewnością łatwiej gdyż ćwiczą przynajmniej 3 razy w tygodniu, a nie rzadko chodzą na dodatkowe zajęcia sportowe, ważne, by nie zapomniały o rozgrzewce przed zjazdami.

PRZEGLĄD GARDEROBY

Z całą pewnością narty to sport, który wymaga specjalnego sportu. O ile każdy z nas posiada jakąś zimową kurtkę, tak ze spodniami będzie już trudniej. Dziecku na sam początek, gdy dopiero stawia swoje pierwsze kroki przygotuj kombinezon, który ma na zimę. Ważne, by miało bawełnianą lub termoaktywną bieliznę, rękawice nieprzemakalne, kominiarkę, kask natomiast można wypożyczyć, a pamiętajcie, że bez niego nie może przebywać na stoku. Wy, Ci starsi spróbujcie na pierwszy raz pożyczyć spodnie narciarskie, a gdy narty staną się Waszym nowym hobby poszukajcie czegoś odpowiedniego.  Warto, abyście Wy również byli zaopatrzeni w kask, z pewnością zwiększa bezpieczeństwo.

WYJAZD ZAPLANUJ

Przed wyjazdem koniecznie rozejrzyj się, przeczytaj opinię o miejscu, w które się wybierasz. Warto, by miało dobrze zaopatrzoną wypożyczalnię oraz wybór instruktorów. Oczywiście dostosuj stopień trudności do swoich warunków i umiejętności, sprawdź również jakie warunki panują na stoku. Niemal każdy większy stok posiada kamerę on-line która umożliwia Wam podejrzenie aktualnej sytuacji.

Do zobaczenia na stoku!

Ps. Moje umiejętności są naprawdę średnie więc jeśli mnie gdzieś spotkacie to pamiętajcie, kocham narty, ale jestem zawodnikiem klasy średniej i Olivka powoli szusuje lepiej ode mnie 😛

Czapka mama – HEHO

Czapka Olivka – WOOLK 

Odzież narciarska – Matras Sport

IMG_6757

IMG_6754

IMG_6793

IMG_6783

IMG_6850

IMG_6816

IMG_6813

IMG_6777

IMG_6803

IMG_6821

IMG_6805

IMG_6818

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *