Najpiękniejsza i najbezpieczniejsza plaża na Teneryfie

Jak już Wam kiedyś wspominałam Teneryfa, zwłaszcza ta północna słynie z ciemnych plaż, mi osobiście bardzo się one podobały i na żywo wyglądają dużo ładniej niż na wielu internetowych fotografiach, ale jeśli jednak jesteście stanowczymi zwolennikami jasnego piasku zapraszam Was na plażę Playa de las Teresitas. Może nasz film jeszcze bardziej Was przekona niż same zdjęcia. Koniecznie dajcie znać czy się Wam podoba i czy macie ochotę na więcej naszego wideo? Plaża de las Teresitas jest idealna dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Romantycy również będą zachwyceni. Palmy wyrastające z piasku świetnie zastępują parasolki i dają wytchnienie przed palącym kanaryjskim słońcem. Tu naprawdę warto przyjechać.

Playa de las Teresitas- w pobliżu Santa Cruz de Tenerife, zaledwie 4 km od miasta, w pobliżu portu Santa Cruz de Tenerife. Utworzona w 1973 roku, przy użyciu ponad 4 milionów worków piasku przywiezionego z Sahary, przypomina bardziej plaże spotykane na Karaibach niż na Wyspach Kanaryjskich. Ponad kilometr długości i wyłącznie żółty, bardzo drobny piasek przyciągają w to miejsce sporo turystów (choć gdy my na niej byliśmy nie było tłumów, a było wręcz kameralnie). Ta sztuczna zatoka z palmami na plaży, otoczona górskimi szczytami prezentuje się wyjątkowo. Plaża ta posiada falochron, który chroni ją przed prądami morskimi i upodabnia ją do basenu z uwagi na spokojne wody. Najmłodsi będą mogli się tu bawić na brzegu w pełni bezpieczni lub uczyć pływać wraz z rodzicami wykorzystując szerokie obszary, na których sięgają dna. Warto również wjechać na pobliską górę i zobaczyć widok z góry, naprawdę warto. Osobiście dla mnie była to najpiękniejsza plaża!

Miłego oglądania 🙂

Komentarze

  1. Teneryfa jest świetna. Fajne pamiątkowe video. Najważniejsze ze pogoda dopisywała, ale zwróciłam uwagę na strój oraz obuwie. Podobne widziała na ZOiO.PL. Możesz zdradzić gdzie je kupiłaś?

  2. Teneryfa jest fajną wyspą ale ja bardzo polecam Fuerteventurę na urlop z dziećmi, piękne jasne plaże, bezpieczne zejścia do wody idealne na plażowanie z dziećmi.

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors