Najpiękniejsze miasta Europy

Jakie miasto w Europie warto zobaczyć?

To pytanie na które nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Od wielu już lat układam sobie w głowie listę miast Europ, które chciałabym zobaczyć. Przeglądam internet w poszukiwaniu europejskich perełek, oglądam, zdjęcia, czytam relacje z wycieczek i przyznam szczerze, że z roku na rok moja lista robi się coraz dłuższa. Wybór nie jest prosty, bo miejsc, które wręcz trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu jest całe mnóstwo.

Ale od czegoś zacząć trzeba…i tak na pierwszy rzut w tym roku wybieram Portugalię, na czele ze zjawiskową Lizboną, rozśpiewaną Alfamą i królewską Sintrą. Są podobno setki powodów, aby zakochać się w Lizbonie, która zachwyca widokami, ludźmi, jedzeniem, labiryntem krętych uliczek, pilnie strzegących swych sekretów. Lizbona to również miasto ukrytych skarbów, tradycji i kultur, a ja bardzo chciałabym je odkryć i poznać.

Póki jednak wiosna na dobre nie zagości się w tamtym regionie zostajemy w kraju i odwiedzamy, nasze piękne miasta i miasteczka. Oczywiście numerem jeden pozostaje Kraków, do którego wracam często i zawsze wyjeżdżam z dużym bólem serca z tego urokliwego, pełnego klimatycznych knajpek i ciekawych uliczek miejsca.

A Wy jakie miasta w Europie chętnie byście zobaczyli, albo, które polecacie nam do odwiedzenia?

Chodźcie z nami na spacer po pięknym Krakowie.

płaszczyk mama – Bershka

płaszczyk Olivka – Zara kids

spodnie mama – Zara

spodnie Olivka – Zara

IMG_6531IMG_6540IMG_6558IMG_6643IMG_6610IMG_6597IMG_6587IMG_6607IMG_6624IMG_6583IMG_6581IMG_6611IMG_6556IMG_6658

 

 

Komentarze

 1. Pięknie dziewczyny! Trencze robią w tym roku furorę i pasują do wszystkiego. Dla mnie Barcelona, Praga, Budapeszt, Kopenhaga, Istambuł!

 2. Koniecznie Paryż najlepiej wiosną albo zimą mniej ludzi , w wakacje żeby zobaczyć najpopularniejsze miejsca trzeba się wystać w kolejkach w muzeach zaduch dla mnie był to ogromny problem, zimą było zdecydowanie lepiej 🙂 za to Barcelona tylko latem 🙂 Amsterdam, Wenecja, Rzym, Wiedeń,Praga My lubimy podróżować samochodem odwiedzamy wtedy oprócz tych popularnych miast mniej znane ja jestem zachwycona Holandią zwłaszcza wyspami widoki bajkowe
  Nie widziałam Norwegii mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie 🙂

 3. Zaglądam tu do Was często, ale rzadko coś napiszę, żałuje ale zwykle czas nagli:( powiem Wam i Tobie przede wszystkim, zmże patrzy dię na Aas ciepłym, dobrym okiem. Tu wszystko jest na swoim miejsxu, pięknie pokazane, Wy same jesteście ślicznościami. Rozwijajcie się, a ja będe kibicować 🙂

 4. Nie mogłam przejśc obojętnie przy tym poście.
  Bo po pierwsze świetny look a po drugie warto „skoczyć tu”
  1.Słowenia, Portoroż, Piran.
  2.Andora to państwo jest tak małe że i miasto sie tak nazywa 😉
  3. Portugalia, Aveiro i wioska Costa Nova. Do zakochania jeden krok domki w paski beda z waszymi postaciami wygladać na bardziej kolorowe niż są.
  4. Włochy, Sirmione przy lago di Garda ❤

  Pozdrawiam cieplutko 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors