Natura ma moc

Dzisiaj kilka słów o książce, która ostatnio wpadła w moje ręce. Jest w niej tyle ważnych i mądrych słów, którymi bardzo chciałam się z Wami podzielić. Być może zaciekawi Was na tyle, że sami po nią sięgniecie i uda Wam się znaleźć równowagę. Książka nie jest przypadkowa, wewnętrznie czułam, ze właśnie jej potrzebuje, aby dała mi kilka cennych wskazówek.
Większość z nas żyje w mieście, w ciągłym stresie, obowiązki się piętrzą, a terminarz pęka w szwach od zaplanowanych spotkań…

Spokój i umiejętność zachowania harmonii, której trzeba się nauczyć, chyba, ze byłeś tym szczęściarzem i wyniosłeś to z domu, ja niestety nie…więc uczę się powoli i wcielam w życie. Uwielbiam sobie popatrzeć na zachod słońca, wschód również, ale on wymaga wczesnej pobudki. Takie momenty są bardzo potrzebne, aby uporządkować wszystko w sercu i głowie. Spokój coraz częściej można odnaleźć w kontakcie z przyrodą niż ludźmi…

Dlatego zabieram Was dziś na spacer, a po drodze przytoczę kilka mądrych słów z tej książki.

 

Czy natura jest lekiem na całe zło? Może na całe nie, ale w pędzie którym żyjemy może okazać się wybawieniem. Chodźcie na odkrywczy i niespieszny spacer, niezależnie od tego gdzie się spotkamy niech zakwitnie w nas zielona gałązka.

Życie w mieście sprawia, że człowiek odwraca się plecami do przyrody, miejski stres, ciągły gwar, szum wyzwala stres. Statystyki mówią, że ryzyko zapadnięcia na depresje jest 40% wyższe właśnie w miastach.

 

Czym jest Shinrin – Yoku

Od dłuższego czasu czułam i czuję nadal, że moje życie nabrało zawrotnego tempa i niestety muszę przyznać, że na dłuższą metę tak nie potrafię, potrzebuję znaleźć wewnętrzną równowagę…

Słowo Shinrin-Yoku powstało w 1982r. kiedy dyrektor Agencji Leśnictwa podsunął myśl, że „kąpanie się” w zieleni przynosi niebywałe korzyści dla zdrowia. To wykorzystanie przyrody w terapii i życiu. Uczy, jak obcować z przyrodą, tak by wyciszyć myśli, wzmóc koncentrację, poprawić kondycję fizyczną, a przede wszystkim odzyskać radość i witalność.W naturze znajduje się wszystko czego człowiek potrzebuje do osiągnięcia stanu równowagi i spokoju.

Wystarczy spacer po lesie, zielonym parku, by zrozumieć i poczuć ten zbawienny wpływ. Wędrówka wśród relaksującej muzyki ptaków, szumu drzew to najlepsze co możemy sobie zafundować, gdy nasza głowa jest zbyt obciążona.

” Ludzie zwykli dawać wiarę, że największe szczęście płynie z doskonałości”, mówiła mu staruszka. Większość osób wierzy w idealny związek, idealną pracę, idealny dom… Jednak żądza perfekcji to poniekąd negacja rzeczywistości. Tym samym wiedzie nas w odwrotnym kierunku niż ten. dokąd pragniemy zdążać. Doskonałość istnieje jedynie w wyobraźni. Nigdy nie istniało idealne życie, pozbawione kłopotów. Trzeba pogodzić się z trudnościami, przeciwnościami losu i przekuli je na wzbogacające nas doświadczenia”

Książka o której piszę to „Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody”.

Marynarka – Styleroom | Szorty – Mango | Bluzeczka – Zara

Buty – Ryłko

 

 

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors