Pomysły na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem

Bardzo ważne dla budowania prawidłowych i mocnych relacji z naszymi dziećmi jest wspólne spędzanie czasu, ważne jednak, by czas ten był spędzony aktywnie, ciekawie. Dzięki takich chwilom, wspólnym zajęciom, zabawom, podczas których również rozmawiamy z naszymi pociechami uczymy się cieszyć wspólnym chwilami, budują piękny album wspomnień…

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-9

 

Czasami odnoszę wrażenie, że moja Olivia ma przynajmniej raz w miesiącu nową pasję, nowe hobby, jazda konna, taniec, biegi, gra na instrumencie, projektowanie, rolki, hulajnoga, deskorolka, rower, z pewnością którąś przeoczyłam 🙂 Bardzo się jednak cieszę, że wciąż szuka, próbuje, odkrywa, wiem również jak ważna w tym wszystkim jest moja rola, by wspierać i podsycać te zainteresowania.

Przede wszystkim warto zadbać o to by czas który my spędzamy z naszymi dziećmi był dla nich ciekawą, odkrywczy i pełen radości. Sami również na tym skorzystamy, bo szczęśliwe dziecko to szczęśliwa mama i na odwrót.

Nasze pomysły na spędzenie fajnego, aktywnego czasu :

Wiosna, lato, jesień, czyli idealna pora na wszystkie, gry, zabawy i sporty na świeżym powietrzu. Przede wszystkim rower i wycieczki za miasto, Zabieramy, koc, zapas wody, po drodze zahaczając o budkę z ulubionym lodami. Jeździmy odwiedzając las, szukając tropów leśnej zwierzyny, wdychamy czyste powietrze i czerpiemy ile się da z pięknej przyrody. Zawsze też przygarniemy jakieś liście, żołędzie, kasztany, igły, trochę mchu z których później tworzymy coś kreatywnego.

Hulajnoga, rolki, a czasami deskorolka to nasz ukochane gadżety na pobliskim skate parku, gdzie na idealnie przystosowanej nawierzchni, jazda to prawdziwa przyjemność. Olivia oczywiście jest dużo bardziej zaawansowanym zawodnikiem więc uczy się nowych sztuczek na rampach, ja oczywiście ze ściśniętym sercem i gardłem czekam na ziemi, dzielnie dopingując.

Poszukiwaczki ciekawych miejsc… tak, tak, usiedzieć na miejscu długo nie potrafimy więc gdy tylko jest okazja, odkrywamy ciekawe, inspirujące miejsca, takie w których nauczymy się czegoś nowego. Ostatnio odwiedziłyśmy filharmonię, koncert był połączony z ciekawym zabawami dla najmłodszych, poznaniem instrumentów oraz ciekawych historii.

Zabawy z czasów mojego dzieciństwa…w tym cyfrowym świecie warto się czasem zatrzymać i powspominać stare czasy, opowiadając o nich dzieciom, ale również dając im możliwość poznania zabaw, gier, w które my bawiliśmy się będąc dziećmi. Guma do skakania, trzepak, piłka, kreda, klasy, skakanka to tylko mała cząstka zabaw, którym zarażam moją córkę, ona je uwielbia i gwarantuję, że Wasze dzieci je pokochają.

Kultowe zabawki z czasów mojego dzieciństwa… Barbie, najpopularniejsza lalka świata, ulubiona zabawka dziewczynek od 57 lat. Bawiła się nią moja mama, bawiłam się nią ja, a teraz jest ulubioną lalką mojej córki. Tym razem Barbie w nowej odsłonie zdejmuje szpilki i pokazuje jak ważne jest spełnianie marzeń pasji, rozwijanie zainteresowań. Nowa kolekcja MADE TO MOVE jest inspiracją do aktywności fizycznej, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, biegania, skakania, grania w piłkę, jazdy na rowerze czy rolkach, przy okazji może wszędzie towarzyszyć mojej córce bo te wysportowane lalki mają aż 22 punkty zgięcia.

Modnie i wygodnie… to główne założenia nowej kolekcji ubrań Barbie by RESERVED Kids . Wyglądają świetnie, a przy okazji nie ograniczają ruchów i są bardzo wygodne, dlatego możemy wykorzystać je zarówno na co dzień, do szkoły, ale również na nasze aktywne wypady.

Kolekcję inspirowaną tą kultową lalką, tym razem w sportowej odsłonie, znajdziecie w sieci salonów Reserved Kids. Zapraszam Was również do wzięcia udziału w świetnym konkursie, w którym do wygrania cała masa niesamowitych nagród, m.in. bony na zakupy w RESERVED oraz zestawy nowych lalek Barbie „Made to move”

ZADANIE KONKURSOWE:
1. Udaj się do wybranego sklepu Reserved po produkt z kolekcji „Barbie dla Reserved Kids” lub zamów go w sklepie internetowym www.reserved.com(pamiętaj o zachowaniu paragonu; okazanie go jest warunkiem koniecznym przy przyznawaniu nagród).
2. We współpracy z dzieckiem stwórz stylizację, która będzie zawierała zakupiony produkt z logo Barbie.
3. Zrób zdjęcie stylizacji.
4. Wyślij na adres konkurs@mamadu.pl:
– zdjęcie stylizacji,
– odpowiedź na pytanie: „Jak aktywnie spędzacie czas razem?”
– imię i nazwisko swoje oraz Twojego dziecka.
5. Do zgłoszenia należy dołączyć poniższe oświadczenie:
„Akceptuję regulamin konkursu »Barbie dla Reserved Kids« i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych moich oraz mojego dziecka w celu udziału w Konkursie”.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Kolekcja Barbie dla Reserved Kids – TU

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-5

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-3

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-4

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-8

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-17

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-11

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-12

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-21

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-20

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-19

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-15

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-6

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-2

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-13

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-10

21_05_16_©2016_olivkablog.pl_Barbie-18

Komentarze

  1. Klasy, kochała, kocham wciąż, guma jeszcze lepiej, tak moja Julka zna te zabawy i same często bawimy się w nie razem. Super te legginsy!

    1. Witaj! Po pierwsze bardzo dziękuje:) Fryzjer Maniewski Katowice, odżywka Angelo Seminara, nawilżająca, jest genialan naprawdę polecam, zwłaszcza latem kiedy włosy wymagają intensywnego nawilżania właśnie.buziaki 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors