Poznań, miasto z cudownym klimatem, niecodziennej urodzie, które przyciąga jak magnes… Wyjątkowo lubię tu wracać i wracam od małego, ponieważ to miasto, w którym urodzili i wychowywali się moi rodzice dlatego mam do niego szczególny stosunek.
Okazją do odwiedzenia wielkopolski była konferencja blogerów, czyli ogrom pozytywnych i inspirujących ludzi, potężna dawka wiedzy i przysłowiowego kopa do działania, ale również świadomość, że ogrom pracy przede mną.
Gdzie zatrzymać się w Poznaniu?
Jeśli trafisz na super ofertę i zniżkę w serwisie Booking.com proponuję hotel Puro, zlokalizowany w sercu starego miasta i niewielkiej odległości Starego Rynku, zjesz tu pyszne śniadanie, w ciągu dnia wypijesz darmową kawę i wypożyczysz bezpłatnie rower.
Atrakcje, które czekają na Ciebie
Koniecznie wybierz się na Maltę, przepiękne jezioro z rozbudowaną infrastrukturą, pozjeżdżasz tu na nartach, saneczkach, popływasz, zjesz pyszną kiełbaskę z grilla, wypożyczysz rower, pojeździsz na rolkach, punkt obowiązkowy.
Park Cytadela – idealny dla miłośników historii, ale również rowerzystów i rolkowców.
Nowe zoo – położone w pobliżu Jeziora Malta, zwierzęta żyją tu w warunkach zbliżonych do naturalnych.
Zamek Cesarski w Poznaniu oraz dzielnica Cesarska
Kontenery – czyli mobilne centrum kultury i sztuki, w tym roku stoi w centrum miasta nad rzeką Wartą.
STARY RYNEK
Przepiękny, urokliwy, magiczny, z masą klimatycznych uliczek, a w każdej z nich knajpka, czyli coś co lubię najbardziej. Latem napijesz się tu pysznej lemoniady, niemal w każdym smaku.
ALEJA MARCINKOWSKIEGO
Aleje Karola Marcinkowskiego – reprezentacyjna ulica w centrum Poznania, przebiegająca na osi północ-południe, od ul. Solnej na północy do ul. Święty Marcin na południu. W centralnym punkcie przechodzi wschodnim skrajem placu Wolności.
RATUSZ W POZNANIU
Renesansowa budowla znajdująca się na Starym Rynku, jest tu również Muzeum Historii Miasta Poznania.
STARY BROWAR
Galeria, która jest również centrum kultury i sztuki. Dookoła piękny park z leżakami i dobrą muzyką w tle, warto tu przyjechać.
Przepiękne, magiczne zdjęcia, aż chce się tam przenieść. Lemoniada, którą chce się wypić z obrazka, a Ty klasa! Przepiękna!
Dziękuje !
skąd są te piekne espadrylki i białe spodenki ??
Espadryle są z zalando, a spodenki zara dział kids dziewczynka :*
jejku 🙂 to ja się tam nie ubiorę 🙂 za duża jestem 🙁 a te espadryle płaskie podasz nazwę jak je znaleźć ? są cudne
To espadryle firmy Pier One 🙂 espadryle płaskie są 🙂 buziaczki!
Zdjęcia cudownie wyglądają 🙂 Ubrania w zdjęciach też ładne!
http://nikoleannj.blogspot.co.uk/
Bardzo dziękuje 🙂
nigdy nie byłam w Poznaniu…
O i nawet ja się na fotkę załapałam 😉
Buziaki Kochana!
Poznań w tle pięknie uchwycony. Lekko, zwiewnie, kwiatowo… Lato, lato, hej lato wracaj szybko!
Zdjęcia trochę z jak włoskiej promenady 🙂 Bardzo udane, ale tak wyglądają tylko te piękniejsze miejsca.
Ja polecam z calego serca , zeby wpasc sobie na lunch do Hanka Cafe , fajne nowe miejsce na Poznanskiej mapie, smaczne a niezbyt drogie
Jutro jade pierwszy raz do Poznania mam nadzieje, że uda mi się obejrzeć kilka z tych miejsc 😀