Przyjęcie urodzinowe

” To nie dzieci szybko rosną, tylko czas tak szybko biegnie…” Jeszcze chwilę temu dmuchała swoją pierwszą świeczkę, a już jutro na torcie znajdzie ich aż 8… Ale nie będziemy się dziś nad tym specjalnie rozczulać, każdy wiek ma swój niepowtarzalny urok, dziś przygotujemy urodzinowe przyjęcie, czyli najważniejszy dzień w roku każdego dziecka.

O czym powinniśmy pamiętać?

Po pierwsze, ustalamy listę gości, by móc zdecydować czy nasze mieszkanie/ dom oraz przede wszystkim czy my sami jesteśmy gotowi przyjąć taką ilość małych gości. Nasza jest dosyć spora więc postanawiamy urządzić przyjęcie w specjalnie przystosowanym do tego miejscu, które zapewni nam również miłą panią animatorkę, która z ogromem swoich pomysłów sprawi, że goście nie będą nam się nudzić.

Ja sama również przygotowałam kilka zabaw z czasów dzieciństwa, które sprawiały ogromną frajdę.

1) Kalambury – gra stara jak świat. Zasad nie muszę specjalnie przypominać, a sprawdza się zawsze. Potrzebne będą nam: szary papier pakowy, tablica oraz flamaster. Zabawę można przeprowadzić również bez rekwizytów, wówczas zamiast rysowania, zawodnicy odgrywają zadane scenki.

2) Łowienie jabłek – do dużej miski z wodą nalewamy wodę i wrzucamy jabłka. Każde dziecko kolejno próbuje wyłowić jabłko ustami bez pomocy rąk.

3) Krzesełka – ustawiamy krzesełka w kółko na środku sali, krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. Włączamy muzykę, dzieci tańczą dookoła, a gdy muzyka przestaje grać zajmują wolne miejsce. Dziecko, które go nie znajdzie odpada z gry.

Zaplanowałyśmy również mini dyskotekę oraz zabawy zaplanowane przez panią animatorkę.

Ustalmy również dekorację i klimat, w którym przyjęcie się odbędzie. Ciekawe pomysły znajdziecie np. TU

Tymczasem życzcie nam udanej zabawy i STO LAT!

IMG_5700IMG_5697IMG_5754IMG_5745IMG_5698IMG_5753IMG_5752IMG_5704IMG_5741IMG_5711

 

Komentarze

  1. Taka sesja urodzinowa to super pamiątka i fajnie powtarzać ją każdego roku w tym samym dniu i zobczyć jak się nasze dzieci zmieniają:)

  2. Uwielbiam Wasz blog, idealnie wpasował się w mój gust! bedę do Was wracać dziewczyny, ale chciałabym Was częściej widzieć razem!

  3. Nasze dzieciaczki rosną znacznie szybciej niż byśmy tego chcieli – szkoda, że czas tak ucieka. Sam dziś mam urodziny i strasznie załuję, że nie sa to moje osiemnaste urodziny bądź też lata dzieciństwa

  4. no, no, no – jaka modelka 😉 Dużą już masz Mamo tą córeczkę.
    My w tym roku wyjątkowo nie wyprawiamy hucznych urodzin a imieniny. Córka świętuje urodziny w sierpniu, a chciałaby zaprosić koleżanki i kolegów z klasy, a wtedy wiadomo – nie każdy jest, nie do każdego się ma kontakt… Więc na jej prośbę, imprezkę robimy w kwietniu 🙂 Porady nam się bardzo przydadzą 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors