W tajemniczym ogrodzie

„A gdyby zmienić perspektywę? Na przekór światu mieć odwagę i powiedzieć: wystarczy? (…) Gdyby przestać koncentrować się na powtarzanym do znudzenia pytaniu: ‚gdzie się widzisz za 5 lat”, a koncentrować się na jakości życia codziennie, pytać „gdzie jestem dzisiaj, co robię, co posiadam- okazałoby się, że możemy wymienić mnóstwo rzeczy, które zapewniają nam spokój i przekonanie o przyzwoitym stanie majątku, jakkolwiek definiowanego”. Trafiłam dziś na te słowa, napisane przez niezwykłą kobietę- Agnieszkę Krzyżanowską. Sprawiły, że zatrzymałam się na dłuższą chwilę, aby się nad nimi zastanowić, odpowiedzieć na pytania, zadane w tym fragmencie. Jak w nadmiarze spraw codziennych, odnaleźć to co najważniejsze?

Coraz częściej mi się to udaje, znajduje czas, taki naprawdę dla siebie, bez wyrzutów sumienia. Ograniczam to co zabiera energię i uwagę, by skupić się na tym co naprawdę jest dla mnie ważne. Są dni kiedy kompletnie nie wychodzi, ale wtedy przychodzi refleksja… mam świadomość nad czym muszę popracować. Ta świadomość jest fantastyczna!

Dziś zabieram Was do magicznego ogrodu, a w zasadzie do Ogrodu Botanicznego należącego do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Weź wygodne buty, po drodze kupimy kawę i będziemy błądzić zielonymi alejkami, zachwycając się na każdym kroku. Na otwarcie szklarni jeszcze trochę musimy poczekać, ale uwierzcie, że warto. Ogród botaniczny UJ jest najstarszym ogrodem w Polsce, początki jego historii sięgają XVII w. i chociaż czuć tu oddech historii to sporo tu również nowych, ciekawych inwestycji.

Bluzeczka- Mint Lebel | Spodnie – Renee (kod rabatowy OLIVKA25)

Naszyjnik z perłą – Apart | Pierścionek – Apart

Chodź ze mną na spacer, zabierzemy kubek kawy i będziemy zachwycać się każdą zieloną alejką!

Komentarze

  1. Piękna stylizacja. Jasne, naturalne barwy to coś co kocham. Nadają świeżości i dziewczęcości. Bluzeczka ma przepiękny fason i wycięcia. Super w niej wyglądasz. Pozdrawiam

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors