DJI Osmo Pocket – mała kamerka w wielkiej podróży

dji osmo pocket, beach

Po 2 miesiącach testowania i sprawdzania możliwości kamerki DJI Osmo Pocket wracamy do Was z podsumowaniem. Ale zacznijmy od początku…
To miniaturowa kamera z mechaniczną stabilizacją obrazu (czyli kamera i gimbal w jednym), śledzeniem obiektów, możliwością nagrywania w 4K. A to wszystko w wersji, którą można schować do kieszeni.

Jak uwiecznić ważne momenty?

Często jesteśmy w podróży, kochamy odwiedzać nowe miejsca, a przy okazji jak przywozić ze swoich podróży wspomnienia w postaci zdjęć i filmów. Nie lada wyzwaniem jest kręcenie materiałów na bloga za pomocą aparatu, ponieważ jest to urządzenie dosyć duże i stosunkowo ciężkie. Ponadto wymaga poświęcenia chwili czasu na odpowiednie ustawienie.

Jeśli dodatkowo chcielibyśmy, aby obraz nie był poruszony musimy użyć zewnętrznego urządzenia – gimbala. Tu ze świetnym rozwiązaniem przychodzi nam DJI Osmo Pocket, który przekształca wszystkie chwile z życia w filmowe ujęcia. Urządzenie pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K z prędkością 60 kl./s

Kręcenie plaży na Majorce za pomocą kamerki DJI Osmo Pocket
Monitor podglądowy jest niesamowicie dokładny

Warto wspomnieć, że jakość próbkowania zarejestrowanego materiału wynosi do 100Mbps, czyli tyle co w profesjonalnych kamerach filmowych. Takie parametry pozwalają na łatwiejszą późniejszą obróbkę materiału podczas montażu i ewentualnej koloryzacji filmu.

Takie rozwiązanie i parametry sprawiają, że nagrywanie filmów reportażowych, zabawy na plaży, zachodu słońca, czy pierwszych kroków dziecka dadzą niesamowity efekt.

Tryb Selfie, śledzenie twarzy, osmo pocket
Tryb Selfie z funkcją śledzenia twarzy pozwala skupić się na zabawie i uwiecznianiu momentu, a nie na sprawach technicznych

Miniaturowy rozmiar i prawie zerowa waga

Kamera DJI i gimbal jako jedno mobilne urządzenie, a wszystko nie większe od batonika – taki właśnie jest Osmo Pocket. Zgodzicie się ze mną, że rozmiar i waga tego urządzenia są zadziwiające? W podróży każdy kilogram ma znaczenie, tak samo jak każda przestrzeń. Jego gabaryty i waga sprawia, że możemy je zabrać wszędzie i nie będzie stanowić dla nas żadnego obciążenia. Dodatkowo zaprojektowany jest w taki sposób, żebyśmy mogli go obsłużyć za pomocą jednej ręki. 

Miniaturowa kamera i gimbal w jednym
Nagrywanie Story przez pół dnia nie przyprawia już o ból ręki

Inteligentne tryby w DJI Osmo Pocket

Dzięki inteligentnym funkcjom, takim jak ActiveTrack, Motionlapse, 3×3 Panorama, NightShot czy FPV, DJI Osmo Pocket uwalnia Twoją kreatywność. Daje możliwość stworzenia nieprawdopodobnych efektów, które są niemożliwe do wykonania przy użyciu smartfona.

Tu zwłaszcza bardzo ciekawym trybem jest NightShot, który świetnie sprawdzi się do nagrywania filmików nocą, ponieważ rozświetla nocną scenerię. Musze Wam również wspmnieć o trybie Story, gdyż dzięki niemu wasze filmiki na profilach społecznościowych zyskają zupełnie nową jakość. Możecie bawić się tu filtrami, a także dodać ścieżkę dźwiękową.

DJI połączony ze smartfonem
Podłączenie DJI Osmo Pocket ze smartfonem daje jeszcze większy komfort pracy
Kamerka i smartfon, konfiguracja
Praca z DJI Osmo Pocket to czysta przyjemność

Poniżej zamieszczam linki do 3 filmów, które nakręciliśmy podczas naszego pobytu na Majorce.

Film 1
Film 2
Film 3

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors