Domowe must – have czyli prasowacz parowy

Prasowanie z użyciem prasowacza Steamaster

Prasowacz parowy STEAMASTER

Pewnie nie jedna z Was spotkała prasowacz parowy podczas zakupów w galerii handlowej widząc ekspedientki, które dosłownie w ciągu kilku sekund ściągały z wieszaka idealnie wyprasowaną koszulę czy inną rzecz.

Z racji mojego zamiłowania do mody, można łatwo wywnioskować, że jest co prasować i bardzo często są to materiały, które wymagają szczególnej uwagi i ostrożności podczas tej czynności.

Poza tym jak każda kobieta również gospodyni domowa mam czasami góry ciuchów, które nazbierały się po uruchomieniu pralki. Nie wiem jak Wy, ale mi bardzo często szkoda było spędzać długich wieczorów, by się z tym uporać.

Parownica do ubrań Steamaster w przeciwieństwie do tradycyjnego żelazka robi to szybciej, skuteczniej i bezpieczniej.

Czym jest Steamaster?

Steamaster to maszyna do prasowania. W odróżnieniu od standardowego żelazka nie posiada nieprzywierającej stopy, którą przesuwamy po tkaninie. Zastępuje ją generator pary.

Do prasowania stemearem parowym nie potrzebujemy również deski do prasowania, Ubrania rozwieszamy na specjalnym wieszaku i poddajemy działaniu pary z generatora.

Jak działa parownica?

Żelazko z generatorem pary to już standard. Ciepła mgiełka pod ciśnieniem szybko wnika w strukturę materiału i prostuje ubrania. Na tej samej zasadzie działa właśnie parownica do ubrań.

Dzięki użyciu samej pary bez konieczności prostowania tkanin ciężarem żelazka, steamer możemy wykorzystać do prasowania trudnych elementów garderoby takich jak delikatne koszule, czy sukienki z falbanami.

Dlaczego warto używać stacji parowej do prasowania odzieży?

1) Nie niszczy materiału, można prasować nim najbardziej wymagające i delikatne tkaniny, nie przypala i nie tworzy błyszczącej powłoki (miałam z tym problem dosyć często), dlatego wyprasujemy nim każdy materiał.

2) Wygodny – wystarczy rozwiesić ubrania na wieszaku i włączyć urządzenie.

3) W łatwy sposób wyprasuje tkaniny o różnym kroju, falbanki, kołnierzyki, mankiety, guziki nie stanowią żadnego problemu.

4) Przydatny w walce z roztoczami, możemy użyć go do usunięcia bakterii z poduszek, kocy, materacy czy zabawek.

5) Dzięki specjalnej końcówce możemy użyć prasowacza parowego również do odświeżenia kanap czy innych mebli.

prasowacz – STEAMASTER

www.prasujpara.pl

Parownica Steamaster z wieszakiem

Pojemnik na wodę stacji parowy

Wieszak z uchwytem na generator pary

Urządzenie do prasowania marki Steamaster

Prasowanie sukienki z falbanami z użyciem generatora pary

Pognieciona sukienka z falbanami przed prasowaniem

Porównanie sukienki przed i po prasowaniu parowym

Fałdy sukienki wyprasowane steamerem

Sukienka idealnie wyprasowana generatorem pary

Wyłącznik urządzenia do prasowania parą

 

Komentarze

  1. Kochana, czy ja mogę grzecznościowo podsyłać Ci moje dwie cholernie piękne i cholernie „niewiemjakprasować” kiecki Evy Minge? Mogłabym je ubierać częściej niż raz na kwartał ;P

  2. A jak radzi sobie z najbardziej wygniecionymi koszulami? Przyglądam się mu już dłuższy czas i nie wiem czy nadaje się tylko do odświeżeń ubrań. Czy podoła tez z naprawdę mega zagnieceniami.

  3. Jeja to jest na prawdę super pomysł na prasowanie koszul i wszystkiego innego. Ja właśnie mega interesuję się tematyką prostego prasowania odkąd jestem mężatką i mam „kupe” prasownia 🙁 Może czas najwyższy zdecydować się na prasować a nie ciągle to żelazko?!

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors