JAK WAŻNY JEST SPORT W ŻYCIU DZIECKA

Sport jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego, ma niesamowity wpływ na rozwój fizyczny, ale również psychiczny dziecka, dlatego już od najmłodszych lat warto, a by nasze dzieci miały z nim jak najwięcej do czynienia. Rodzice mają ogromny wpływ na postawę sportową dziecka, dlatego ja od początku starałam się, aby był on obecny w naszym życiu. Dzieci regularnie uprawiające sport są nie tylko zdrowsze, ale również bardziej pewne siebie.

Uprawiając sport wdrażamy wiele wartości: tolerancję, ducha działania zespołowego, poczucie sprawiedliwości i siłę charakteru. Podstawy dla aktywnego uprawiania sportu w wolnym czasie, aż do późnego wieku, rodzą się w kształtujących nas latach dzieciństwa i wczesnej młodości. Dlatego tu tak ważna jest nasza rola, aby dać dziecku możliwość poznania różnych dziedzin, aktywności, spędzania czasu na świeżym powietrzu, po prostu w ruchu.

Sport w Polsce uprawia niewiele dzieci, dla większości z nich ogranicza się on do zajęć wychowania fizycznego w szkole lub dla przedszkolaków na zajęciach rytmiki ( jeśli mają szczęście i takie zajęcia się odbywają).

Każdy młody człowiek powinien być przekonany o potrzebie ćwiczeń znajdować w nich przyjemność i satysfakcję. Każde dziecko posiada naturalną potrzebę ruchu. Jeśli w młodym wieku nie będzie dostawał zachęty i warunków, ta potrzeba w dorosłym życiu w nim wygaśnie. Należy więc tworzyć niezbędne warunki do rozwoju zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży, traktować je poważnie i utwierdzać w przekonaniu, że dobra zabawa, ruch, sport są w życiu człowieka tak samo ważne jak zdobywanie wiedzy.

Nowy rok szkolny może być dobrym początkiem na nadrobienie tych zaległości lub po prostu odkrycie nowych, interesujących form sportowych. My, a w zasadzie Olivia, w tym roku będzie odkrywać siatkówkę, nawet jeśli nie zwiąże z nią swojej przyszłości, godziny spędzone na sali ćwiczeń zaowocują dobrą kondycją, nauką gry w zespole, ciekawym i budującym doświadczeniem na przyszłość.

Koniec wakacji zbliża się nieuchronnie więc to już ostatni dzwonek, aby przygotować się na nowy rok szkolny, zorganizować wszystkie potrzebne rzeczy, takie jak : plecak, piórnik, przybory książki no i oczywiście ubrania do szkoły oraz te na zajęcia sportowe. W tym roku postawiłyśmy na markę 4F Junior, która doskonale sprawdzi się nie tylko w szkole i w trakcie zajęć sportowych, ale także na co dzień. W najnowszej kolekcji uwagę przyciąga młodzieżowa, ale jednocześnie klasyczna kolorystyka, która nigdy nie wychodzi z mody i szczególnie podoba się Olivii. Wygodne i świetnej jakości rzeczy posłużą nam na cały rok.

Wszystkie zestawy pochodzą z kolekcji -4F Junior

 

 

 

Komentarze

  1. Masz całkowita rację odnośnie roli sportu w życiu dziecka, młodej osoby. Ja polecam też stroje i akcesoria sportowe Axxxxs, Pxxa, Świetna jakość i wzory.

  2. Masz rację co do roli sportu w życiu młodego człowiek. Wydaje mi się jednak, że niezależnie od wieku powinniśmy uprawiać sport. Aktualnie mamy tak duży dostęp do różnych dyscyplin siłownie, że aż grzech nie skorzystać. Wystarczy dobrać odpowiednie obuwie i strój. Jeżeli chodzi o sport amatorski jest on raczej zdrowy tak jak to napisała Aneta P. jednak jeżeli chodzi o sport zawodowy to niestety jest już inaczej. Tak czy siak uważam, że sport możemy uprawiać całe życie.

  3. Piękna ta Twoja córeczka!
    Podpisuję się obiema rękami pod Twoją wypowiedzią odnośnie sportu! Moja córka trenuje gimnastykę artystyczną,treningi trwają 9-12 godzin w tygodniu, to jej wybór, bo ja bym tyle nie dała rady. Odkąd jeździ na zawody jest dużo pewniejsza siebie, czasem za bardzo;)… Wykazuje się większą odwagą i dojrzałością od wielu jej rówieśników,co potwierdzają też nauczyciele. Problemow z postawą czy zdrowiem tez praktycznie nie mamy. Warto uprawiać sport!

  4. Zarówno ja jak i moje dziecko aktywnie spędzamy praktycznie każdy dzień. Uważam, że jest to bardzo ważne. Świetny artykuł 😉

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors