Jazda na rolkach – początki…

Jazda na rolkach…nie znam chyba osoby, która nigdy rolek na nogach nie miała, bo rolki to świetny sport nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Z obserwacji wiem, że wychodzi to równie dobrze maluszkom jak i naprawdę dużo starszym ludziom. Rolki dają dużo radości, rozwijają mięśnie, poczucie równowagi, refleks, umiejętność przewidywania.

Do dzieła!!!

Filmik powstał spontanicznie, Olivka drugi raz w życiu próbowała jazdy na rampach. Miłego oglądania!

Kiedy można zacząć…

Specjaliści polecają je dzieciom już od czwartego roku życia, znam też trzylatki, które dawały sobie radę, także wiele zależy od samego dziecka i jego rozwoju. Na początek kup maluszkowi rolki służące do nauki jazdy, są zdecydowanie wolniejsze i służą do podstawowego poruszania się po płaskiej nawierzchni. Gdy dziecko rozwinie już umiejętność jazdy, pora pomyśleć o rolkach dla średnio zaawansowanych, mają bardziej wyprofilowany but i szybsze łożyska.

IMG_7270

PO PIERWSZE – BEZPIECZEŃSTWO !!!

– ZAWSZE W KASKU – tył głowy jest zawsze najbardziej narażony podczas upadku, nie ważne czy dziecko dopiero zaczyna czy szaleje na rampach, kask to element obowiązkowy!

– OCHRANIACZE ( najlepiej na kolana, łokcie oraz nadgarstki) wybierzcie te z usztywnieniami, gdy właściwie je dopasujesz, dziecko szybko się do nich przyzwyczai i nie będą krępowały ruchów

TEREN JAZDY  wybieramy bezpieczny – bez samochodów i rowerzystów. Droga musi być gładka – pozbawiona dziur, pęknięć i stopni lub specjalnie przeznaczone do tego skate parki.

 

 

 

 

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors