Królewska gra

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” – Paul Morphy

Dlaczego dziecko powinno grać w szachy? :

– uczą logicznego i konstruktywnego myślenia,
– rozwijają aktywność twórczą dziecka,
– poprawiają: pamięć, koncentracje, wyobraźnie przestrzenną i podzielność uwagi,
– kształtują osobowość dziecka, wyrabiają w nim pozytywne cechy: systematyczność, odpowiedzialność, pracowitość, samodyscyplinę.

Uczą poszanowania rywala, wychowują, bawią, rozwijają zainteresowania. Najważniejsze! Poprawiają wyniki dydaktyczne dziecka w szkole!

Mówi się, że nauczenie dziecka gry w szachy to pewna inwestycja w jego umysł, zapewne sporo w tym prawdy.

W nowym roku szkolnym pojawił się nowy przedmiot szachy, początkowo sceptycznie odebrana innowacja pedagogiczna przez wielu rodziców, po miesiącu cieszy się 100% poparciem. Olivka już wcześniej grywała, zarówno w szachy jak i w table, dlatego na lekcjach doskonali tę umiejętność, a w domu niemal każdego dnia rozgrywa partyjkę.

Wiele osób z pewnością uważa tę grę za niebywale nudną, ale spróbujcie podszkolić technikę, poczytać specjalistyczne artykuły na ten temat, a być może zmienicie zdanie.

02_12_14_OliVKA-2

02_12_14_OliVKA-5

02_12_14_OliVKA-4

02_12_14_OliVKA-6

szachy

spodnie – Pola&Frank

kamizelka – booso

Komentarze

  1. A te poduchy skąd? Szachy jak najbardziej, chociaż ja wolę zdecydowanie wolę table. Dawno temu dziadek mnie nauczył grać i tak kultywują tą tradycję. Poza tym piękne zdjęcia, jak zawsze.

  2. A ja swojej córce akurat kupiłam szachy na mikołaja, dopiero rozpoczynamy naszą przygodę, ale myślę, że przy okazji obecna pora roku będzie nam sprzyjać podczas zimowych wieczorów.

  3. Ja uwielbiam grać w szachy, faktycznie latem o nich zapominam, ale zimą wracam zawsze. Super poduchy, piękne ubranka, a kamizelka skąd, bo Pola&Frank znamy, chociaż tych spodenek nie widziałam wcześniej a wyglądają przepięknie.

  4. Szachy to fantastyczny sposób na mądre wykorzystanie czasu. Szkoda, że u mojej córki nie ma tego przedmiotu, ciekawe dlaczego?

  5. Szach, hmmm z pewnym zastanowieniem patrzę na tą gre, nigdy mnie nie przekonała, ale z pewnością to mądra gra. Ale Olivia zachwyca.

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors