Marbella – miasto, które trzeba odwiedzić

Kiedy planowałam drugą podróż do Andaluzji, zastanawiałam się czy jako bazę wypadową wybrać po raz drugi Malagę czy jednak tym razem postawić na Marbellę. Wcześniej przeczytałam kilka opinii i niemal wszystkie były za tym, aby jednak zostać przy pierwszym wyborze. Marbella jawiła się jako miasto blichtru i luksusu.Wylądowaliśmy więc w Maladze, która ponownie stała się naszą bazą wypadową. Stwierdziłam jednak, że sama chcę się przekonać jak to z tym luksusem jest naprawdę…

Marbella- stare miasto

Na miejscu okazało się, że Marbella przyciąga turystów również ze względu na liczne zabytki i przepiękne stare miasto- Casco Antiguo. To właśnie tu zabytków znajdziecie najwięcej. Wąskie, klimatyczne uliczki, cisza, spokój, tego doświadczycie poza sezonem. Koniecznie wybierzcie sie na słynny Plac Pomarańczy- Plaza de los Naranjos. Poza drzewkami skąpanymi w cytrusach, znajdziecie tu zabytkowy XVI- wieczny Ratusz, małą kapliczkę Ermita de Santiago oraz kościół Iglesia de la Encarnación który również pochodzi z tego okresu.

Koniecznie wstąpcie do jednej z miejscowych knajpek. Ceny tu są bardzo przyzwoite, a w niektórych miejscach za kwotę 10 euro zjecie naprawdę pyszne tapasy! Stare miasto w Marbelli bardzo mi się spodobało i nie miało nic wspólnego z luksusową częścią tego miasta, ale i w tych luksusach znaleźliśmy fantastyczne miejsce!

old town marbella, zegarek elixa, zegarek apart
old town marbella

Przy okazji Marbella stała się idealnym tłem do naszej wspólnej sesji z Anią, którą zrobiłyśmy dla nowej kolekcji zegarków Elixa, które znajdziecie w salonach Apart oraz na stronie online. Fantastyczne jest to, że w zestawie znajdziecie trzy wymienne paski, które wymieniacie w bardzo prosty i szybki sposób. Dzięki temu możecie go dopasować do wielu stylizacji, a z jednego zegarka robią się trzy!

Zegarek Elixa – Apart

zegarki elixa nowa kolekcja
old town marbella, Casco Antiguo Marbella
Casco Antiguo Marbella
Tego pana udało nam się poznać przy okazji robienia zdjęć. Okazało się, ze jest właścicielem motorka i mieszka w jednym z domów na placu. Oczywiście zaprosił nas do odwiedzin i poczęstował hiszpańskim przysmakiem 🙂 Poza tym widać, że to bardzo samotny człowiek, ale mimo wszystko nie przestawał się do nas uśmiechać 🙂
Zegarek elixa, apart zegarki, zegarek elixa z wymiennym paskiem
Zegarek ELIXA – Apart

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors