Moja recepta na zdrowe ciało i duszę – treningi fizyczne

Cześć, Dziewczyny!

Nowy Rok jest dla większości z nas dość symbolicznym momentem, z którym nierzadko wiążemy spore nadzieje. Często oczekujemy, że od tej chwili zaczniemy wprowadzać w swoim życiu mnóstwo istotnych i pozytywnych dla nas zmian. Kiedy mówimy o zmianach, to myślimy raczej o czymś dobrym. To zależy od naszego stanu i stopnia akceptacji tego, co mamy. Zazwyczaj chodzi o rzucenie nałogu, pracę nad samym sobą, oddanie się pasjom, które zaniedbaliśmy, chęć poświęcenia większej ilości czasu najbliższym, nową dietę. Tych planów jest zawsze wiele, ale już samo mówienie o nich powoli przygotowuje nas do ich realizacji. Mnie początek Nowego Roku bardzo motywuje do działania. Mimo, że za oknem szaro i ponuro, to – dzięki temu – że przygotowałam sobie plan na zmianę, jest mi łatwiej to przetrwać i wytrwać w postanowieniach.

 

Zmiana diety i karnet na siłownię, to jedno z najczęściej pojawiających się postanowień i – mimo, że ja zaczęłam już w 2017 – to wiem, że teraz chcę ćwiczyć jeszcze więcej, jeszcze lepiej, bo daje mi to mnóstwo energii, radości. Po prostu wiem, że właściwie dbam o swoje ciało.

Podzielę się z Wami tym, jak wygląda moja aktywność sportowa, jak w ogóle zaczęła się ta przygoda, co robię, jak często, z kim ćwiczę nad swoją sylwetką. Być może mój wpis sprawi, że postanowicie coś zmienić, zacząć działać, zadbać o ciało i duszę 🙂

Regularne treningi w równym stopniu oddziałują na ciało i na psychikę. Każdy wysiłek trwający co najmniej przez 30 minut powoduje wzrost produkcji endorfin – hormonów, które odpowiadają za dobre samopoczucie, zadowolenie z siebie i pozytywne nastawienie do świata. Pytanie nr 1 : Czy na co dzień czujesz się przygnębiona, zestresowana i brak ci pewności siebie albo takie samopoczucie towarzyszy ci często? Jeśli odpowiedziałaś TAK – zacznij ćwiczyć!

JAK TRENING POMAGA W WALCE ZE STRESEM?

Każdy rodzaj wysiłku trwający minimum 30 minut wyzwala produkcję endorfin. Nie muszę tłumaczyć co to takiego, prawda?! Endorfiny, wywołując poczucie szczęścia, zadowolenia i euforii, działają na te same receptory w mózgu, co syntetyczne substancje dostarczane z zewnątrz.

Tempo życia powoduje, że dziś niemal każdy z nas codziennie narażony jest na stres. Można z nim żyć, ale wyrządzi on naprawdę wiele szkód w naszym organizmie. W zależności od usposobienia i temperamentu powinniśmy dopasować do nas rodzaj treningu. Część osób na pewno lepiej poczuje się po treningu siłowym i bieganiu, które pozwalają solidnie się zmęczyć, na innych skuteczniej podziała spokojna sesja jogi.

 

JAK WYGLĄDA MÓJ TRENING?

 

Ja wybrałam opcję treningu personalnego. Wiedziałam jednak, że musze wybrać takie miejsce oraz takiego trenera, do którego z chęcią będę wracać, będę czuła się dobrze w jego towarzystwie i któremu będę mogła zaufać pod kątem zdrowotnym. Po małym researchu wybrałam Akademię Treningu Personalnego Body Mind Experts. Umówiłam się na pierwsze spotkanie, na którym przeprowadzony został wywiad, zebrane pomiary, ale także przedstawiłam swoje cele.

W Nowym Roku dołożyłam również trening EMS – co to takiego?

Trening EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to ćwiczenia fizyczne wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej. Taki trening polega na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju wyposażonego w elektrody, które pomagają mózgowi wysyłać impulsy do mięśni. Dzięki temu mięśnie pracują prawie tak samo, jak podczas zwykłego treningu, ale impulsy, które trafiają do mózgu, przesyłane są z jeszcze większą skutecznością.

Taki trening to jak 2 godziny na siłowni. Treningi robię pod kątem trenera z treningpodnapieciem.pl

Trening pod napięcie, EMS, EMS Katowice

CO JEM?

Dla mnie dobrym rozwiązaniem okazała się dieta pudełkowa. Nie stosuje jej przez 12 miesięcy w roku, ale bardzo pomogła mi w początkowym okresie, gdy rozpoczęłam treningi. Zdecydowałam się na dietę Paleo Master od Master Dieta. Jest to dieta zbliżona do modelu żywienia człowieka pierwotnego, dla osób uprawiających sport. Opiera się na rybach, jajach, warzywach, owocach, mięsie, orzechach i pestkach, a diety wykluczone są mleko i zboże. Było smacznie i bardzo wygodnie.

Master dieta Katowice

 

NIEZBĘDNIKI W MOJEJ SPORTOWEJ TORBIE

Znajdziecie tu wygodny strój, czyli legginsy, krótki top od Slavi oraz wygodne buty. Nie rozstaję się też z niezastąpioną ochroną, którą zapewnia mi Antyperspirant NIVEA DRY COMFORT. Uczucie suchości i trwała ochrona przed przykrym zapachem potu utrzymuje się bardzo długo po aplikacji. Bardzo ważne jest dla mnie również to, że nie zawiera alkoholu etylowego ani barwników, a minerały, co zapewnia skórze odpowiednią pielęgnację i ochronę. Z nim zawsze czuje się pewnie.
Nivea antyperspirant

 

Słuchawki bezprzewodowe SUDIO – dzięki temu, że ważą tylko 177 gramów, nie ciążą nawet przy dłuższym noszeniu. Miękkie pady i pałąk wypełniony delikatnym materiałem, dodatkowo pogłębiają komfort noszenia słuchawek. Nie spadają one z uszu nawet podczas treningu biegowego.

Puder w kamieniu Estee Lauder, który nakładam delikatnie na strefę T – świetnie utrzymuje się i nie spływa, daje ładny, naturalny efekt ujednolicenia, i zmatowienia.

 

WYBRANE ĆWICZENIA

HIP THRUSTY – czyli unoszenie bioder z plecami umieszczonymi na podwyższeniu. To mniej popularne ćwiczenie na pośladki niż przysiady. Jednak jeżeli chodzi o zaangażowanie mięśni pośladkowych i skuteczność formowania zaokrąglonej, jędrnej pupy – zdecydowanie wygrywa z przysiadami. To świetne ćwiczenie dla tych, którzy chcą mieć wzmocnione i zgrabniejsze pośladki, bez rozwijania mięśni czworogłowych ud. Hip thrust angażuje 70-87% mięśni pośladkowych, a przysiad – 30-45%. Hip thrust w fazie ekscentrycznej, czyli opuszczania bioder, rozciąga pośladki, a w fazie koncentrycznej (unoszenia bioder) dopina je.

Body Mind Experts Katowice, EMS, Ćwiczenia na pośladki

PULL UP – czyli podciąganie się na drążku. To wielostawowe ćwiczenie wzmacniające przede wszystkim górną partię ciała, angażujące olbrzymią ilość mięśni i świetnie rozwijające siłę. Początkowo pull-up może to być dla Ciebie bardzo trudny, jeżeli nie masz siły na podciąganie się, jednak progres przychodzi dosyć szybko, a jaka jest z tego radość 🙂

Body Mind Experts Katowice

GOBLET SQUAT – to nic innego jak przysiad z kettlem lub hantelką.

Podstawową różnicą pomiędzy standardowym przysiadem a goblet squat jest fakt, że obciążenie trzymamy z przodu, starając utrzymać się prawidłową pozycję kręgosłupa. Trajektoria ruchu wymusza na nas prawidłową postawę kręgosłupa, wzmacniając jego słabe strony.

Body Mind Experts Katowice, ćwiczenia na jędrne pośladki

SIDE PLANK – Ćwiczenie na boczki

Ćwiczenie to angażuje wiele mięśni w naszym ciele. Znana jest również jako deska bokiem. Ćwiczenie to angażuje przede wszystkim dolny odcinek pleców, biodra i górą partię ud.

INTERWAŁY kontra bieg jednostajny

To trening polegający na zmiennej intensywności ćwiczeń – krótkie okresy intensywnego wysiłku przeplatają się z dłuższymi okresami umiarkowanego wysiłku. Interwał to czas, w którym dane ćwiczenie wykonuje się najpierw z wysoką, później ze średnią intensywnością.

Jest dużo skuteczniejszy od biegu jednostajnego i przynosi lepsze efekty!

 

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors