Moje spotkanie z kosmetologią – Peptydowy Peeling Biomimetyczny DermaQuest

Kilka dni temu wybrałam się na innowacyjny zabieg jakim jest Peptydowy Peeling Biomimetyczny Dermaquest. Zabieg został wykonałam w Gabinecie EcoChic Organic Beauty Studio w Żorach.

Przed zabiegiem Pani Agata wykonała mi komputerowe badanie stanu skóry. Dzięki takiemu badaniu dowiedziałam się jaki jest faktyczny stan kondycji mojej skóry. Badanie takie umożliwia również dokładniejsze dostosowanie zabiegów, które powinny zostać wykonane, ale również pomoże w codziennej pielęgnacji domowej, demakijażu oraz dobierze najlepsze kosmetyki.

IMG_1245IMG_1217-EditIMG_1212IMG_1216-EditIMG_1234-Edit

Wracając do samego peelingu…Co to takiego? Już wyjaśniam 🙂 Peeling Biomimetyczny Dermaquest ogólnie mówiąc zabieg liftingujący. Bazuje on na połączeniu kwasów z neuropeptydami, dając natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek i poprawy rysów twarzy. Są w mim pewne magiczne składniki, które działają jak toksyna botulinowa, ale uwaga – bez użycia igły. Naprawdę świetny – efekty Peelingu Peptydowego widać od razu po pierwszym zabiegu. Skóra zyskuje świeży i młody wygląd bez oznak zmęczenia. Dzięki niemu zmarszczki są widocznie mniejsze. Zabieg idealnie sprawdza się przed wielkim wyjściem!

IMG_1211-Edit

A teraz kilka terminów i pojęć medycznych 🙂

To zabieg, który jest alternatywą toksyny botulinowej! Zapytacie jakim cudem? Przełomowym składnikiem jest neuropeptyd – Argirelina w najwyższym stężeniu 10%. To skrócona forma toksyny botulinowej, działa na tym samym poziomie co botoks lecz nie wykazuje toksyczności, natomiast silnie wygładza zmarszczki mimiczne. Argirelina hamuje również wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, co daje efekt natychmiastowego wygładzenia bruzd i zmarszczek.

Przełomowym składnikiem peelingu jest neuropeptyd-Argirelina® (INCI: Acetyl Hexapeptide-3) w najwyższym efektywnym stężeniu [10%]. Argirelina® jest skróconą formą toksyny botulinowej i działa na tym samym poziomie co botoks, nie wykazując jednak toksyczności. Wykazuje silne działanie wygładzające zmarszczki mimiczne wywoływane pracą mięśni. Argirelina® hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, dając efekt widocznego i natychmiastowego wygładzenia bruzd i zmarszczek. Niezależne badania in vitro wykazały zmniejszenie głębokości zmarszczek średnio o 30%.

W celu pojędrnienia skóry w formule zastosowano peptydy stymulujące fibroblasty – Matrixyl™ (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4), Regu AGE® oraz Rigin®. Ich synergiczne działanie przeciwzmarszczkowe porównywalne jest do działania czystego retinolu. Niezależne badania in vitro potwierdziły wzrost syntezy kolagenu typu I o 212%, kolagenu typu IV 327% i kwasu hialuronowego o 267%. Te spektakularne wyniki badań dają podstawę, aby zaliczyć Matrixyl™ do jednej z najbardziej efektywnych substancji przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku składników kosmetycznych.

Nowa formuła zawiera kompleks amfoterycznych aminokwasów oraz technologię liposomów, aby działać w głębszych warstwach skóry. Peeling możemy wykonywać przez cały rok. Cały zabieg trwa ok. 1h i jest bardzo przyjemny.

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors