Najpiękniejsze miasteczka w Andaluzji – Frigiliana

Frigiliana w Andaluzji, położona w odległości około 50 km od Malagi. Jeśli będziecie się tu wybierać to najlepiej przy okazji odwiedźcie miasteczko zaraz obok- Nerja, a może właściwie jakby u jej stóp. O Nerji pisać będę jeszcze w kolejnym poście.

Frigiliana leży na wysokości 300 m.n.p.m. u stóp Parku Naturalnego w górach Sierra Almijara, Tejeda i Alhama. Widać stąd Morze Śródziemne.
Zwiedzając Frigilianę można odnieść wrażenie, że znajdujemy się raczej w skansenie niż w żyjącym normalnym rytmem dnia miasteczku. Zaskakuje jego czystość, wszechobecna biel fasad domostw pięknie kontrastująca z barwnym kolażem kwiatów podwieszanych w donicach na niemalże każdej ścianie, oknie czy balkonie. Frigiliana to jeden z bardziej autentycznych przykładów tradycyjnej architektury arabskiej w Hiszpanii i klasycznych Pueblos Blancos. Miasto otrzymało wiele nagród za utrzymanie tradycyjnej zabudowy i troskę o wielokulturowe dziedzictwo oraz za dbałość o piękno swojej miejscowości.

Warto się tu wybrać i po prostu spacerować między wąskimi uliczkami, Spacer po Barrio Morisco jest wielką przyjemnością. Wąskie, brukowane uliczki, pnące się w nieskończoność schody prowadzą do miejsc w których można poczuć „historyczną przeszłość”.

 

 

Sukienka – Clooe | Trampki – Converse | Plecak – Guess

 

 

 

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors