ONE DAY IN PRAGUE

Ponoć w jeden dzień Pragi zwiedzić się nie da. Otóż da się! Spędziliśmy tam bardzo intensywny jeden dzień i zobaczyliśmy wszystko to, co zaplanowaliśmy. Chociaż fakt jest taki, że nie zaplanowaliśmy zbyt wielu punktów, a urocze i klimatyczne knajpki co chwilę, skutecznie zmieniały nasz kurs.

Na początek, Stare miasto jest częścią starej dzielnicy żydowskiej, która obfituje w kontrasty. Można tu zobaczyć wiele synagog (w tym jedna ze strychem Golema) czy stary cmentarz żydowski, na którym jest dziesięć warstw grobów. Natomiast dwa kroki dalej znajdują się ekskluzywne sklepy, jak Louis Vuitton, Dior, czy Prada. Prawda, że brzmi kontrastowo?

Kolejnym obowiązkowym punktem trasy jest Most Karola, czyli XV-wieczny kamienny most, który jest jednym z najstarszych konstrukcji tego typu w Europie. Rozciąga się z niego wspaniały widok na Zamek na Hradczanach. Gwar, muzyka, artyści dodają niesamowitego klimatu temu miejscu 🙂

Z mostu Karola w kilkanaście minut można już dojść na Zamek. Ciekawostką jest zmiana warty, odbywa się co godzinę, a wejście na Złotą Uliczkę jest bezpłatne po godzinie 16.

Poza tym poświęćcie sporą część czasu na jedzenie, ceny są przystępne, a bogactwo smaków niesamowite.

 

 

 

 

 

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors