Organizacja czasu

Nie wiem, jakie są Twoje marzenia. Nie wiem, czy marzysz o byciu bogatym, o szczęśliwej rodzinie i wielkim domu na drugim końcu świata, o dalekich podróżach, własnej firmie, a może masz zupełnie inne, mniej standardowe marzenia, ważne, że w ogóle je masz!

Wyznaczanie celów w naszym życiu jest początkiem wszystkiego, brzmi zbyt górnolotnie, ale tak właśnie jest. Jeżeli chcemy osiągnąć coś w życiu to najpierw musimy wyznaczyć sobie cel, coś do czego będziemy powoli zmierzać. Bez jasno wytyczonych celów nie zrealizujemy swoich marzeń, a pamiętać trzeba o tym, że same się nie spełnią, marzenia należy spełniać samemu.

Czasami spotykam na swojej drodze ludzi, którzy żyją z dnia na dzień, nie mają planów, marzeń, licząc, że albo nagle zdarzy się coś, jakiś cud który nagle odmieni ich życie, albo zwyczajnie nie planują niczego, egzystują, nie wiedząc co chcieliby robić w swoim życiu. Może i mają jakieś „marzenia”, ale są one tak niesprecyzowane, że naprawdę ciężko byłoby je zacząć realizować.

Jeśli natomiast macie marzenia, ale odkładacie je wciąż na później, musicie zatrzymać się na chwilę w tym zwariowanym świecie i zacząć je realizować. Nie jutro, nie za rok, życie jest jedno, Ty jesteś jego ekspertem więc gdy wsłuchasz się w siebie będziesz wiedział co robić dalej i nie czekać.

Ja również mam swoje plany, marzenia, cele. Postanowiłam je spisać na kartce i każdego dnia odrabiać małe zadania, które przybliżają mnie do ich realizacji. Przyznać muszę, że jestem osobą strasznie kiepsko zorganizowaną, choć poprawnie mówiąc jestem osobą kompletnie niezorganizowaną, ale postanowiłam z tym walczyć. Jeżeli nie mam (nie masz) poukładanych zadań w ciągu dnia, nie potrafię skupić się na tym co powinnam zrobić, wszystko zajmuje mi więcej czasu niż powinno, dzielę czas na kilka spraw na raz. Dlatego, każdego dnia spisuję sobie listę rzeczy do zrobienia, to naprawdę ułatwia i pozwala skoncentrować się na konkretnym zadaniu.

Pamiętaj! Warto żyć świadomie i nie odhaczać dnia po dniu, a szansą na rozwój są zmiany!

W organizacji mojego czasu pracy pomaga mi organizer od Design Your Life

Swterek – Mosquito

Spódniczka – 303 Avenue

Kurtka – H&M

IMG_3177
IMG_3183

IMG_3198

IMG_3168

IMG_3185

Szkło na telefon chroniące obudowę i ekran TUIMG_3189

IMG_3221

IMG_3209

IMG_3216

IMG_3215

Komentarze

  1. Po takim wpisie człowiek od razu nabiera chęci do życia 🙂 Dobrze że jest ktoś, kto przypomina o sprawach ważnych i ważniejszych. Warto czasem zatrzymać się i pomyśleć nad samym sobą, nad swoimi planami i marzeniami. Przykro że w codziennym biegu, natłoku zajęć, obowiązków zapominamy o tym co najważniejsze… Tak jest ! życie jest jedno i od nas zależy jak go wykorzystamy .
    Super wpis ! stylizacja pierwsza klasa ! 😀
    Pozdrawiam 🙂

    1. Ciesze się, że mogłam przypomnieć i są ludzie którzy to doceniają 🙂 Dokładnie, życie jest jedno i musimy być sami jego najlepszym reżyserem 🙂

  2. Do niedawna żyłam trochę tak z dnia na dzień, to nie jest dobre. Odkąd zaczęłam planować i realizować plany, to czuję się szczęśliwsza, bardziej spełniona. Do tego dowiedziałam się sporo, np ciekawą sprawą jest cos takiego jak metoda 5s. Sprawdza się bardzo w organizacji, zarówno w biznesie jak i życiu prywatnym

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors