Pomysłowa szkolna wyprawka

Przełom sierpnia i września to najwyższy czas na skompletowanie wyprawki szkolnej dla swojej pociechy. Ja w tym roku robię to praz trzeci więc z całą pewnością mam już w tym większą wprawę niż wtedy gdy Olivka szla do klasy pierwszej, wiem co będzie zbędne,a czego zabrakło w latach ubiegłych. W tym roku będzie to również wyprawka dla starszej dziewczynki, bo Olivka rozpoczyna klasę trzecią, jej gust dosyć znacząco uległ zmianie, jest bardziej dojrzał, dziewczęcy.

Z punktu widzenia ucznia wyprawka szkolna musi pasować do jego osobowości,upodobań, w końcu w szkole spędza bardzo dużo czasu, dlatego jest to dla małego człowieka istotna kwestia.Ważne jest również dobór przyborów do indywidualnych potrzeb, np. dla dzieci leworęcznych specjalnie wyprofilowane nożyczki czy ergonomiczne pióra i ołówki ułatwiające naukę pisania. Dla nas rodziców natomiast musi byc ona praktyczna, jakościowa, ale również przystępna cenowo.

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-16

Bardzo interesującym rozwiązaniem jest tegoroczna kolekcja Paperdot Empiku„Wyraź siebie”, gdzie funkcjonalność łączy się z pięknym wzornictwem. Znajdziecie tu 3 motywy, aztecki, moro oraz intensywny fiolet. W skład zestawu wchodzi plecak, torba, etui na laptop, piórnik, teczki, zeszyty oraz niezbędne przybory. Olivka wybrała wzór z intensywnym fioletem, tukanem oraz kwiatuszkami. Właśnie ten ostatni spodobał się nam najbardziej, z punktu widzenia mamy, kolorystyka plecaka, torby czy etui sprawia, że nie będą się szybko brudziły. Plecak jest bardzo lekki, posiada profilowane i usztywniane plecy, miękkie i regulowane szelki. Z punktu widzenia Olivki jest dziewczęcy, wygodny i ma piękny wzór.

Kolekcja Paperdot – EMPIK

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-14

Przybory do pisania – warte szczególnej uwagi,wyprofilowane tak, by zapewnić intuicyjnie poprawny uchwyt i zapobiegać ześlizgiwaniu się z palców, to szczególnie ważna kwestia w przypadku najmłodszych dzieci. Ich długość oraz średnica są idealnie dopasowane do niewielkich dłoni, co gwarantuje optymalną kontrolę podczas pisania. Na stalówce jednego z modeli znajduje się buźka, dziecko widząc uśmiech wie, że prawidłowo trzyma pióro.

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-10

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-12

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-11

Świetnym dodatkiem są również gumki do mazania IWAKO. Istnieją setki wzorów tych wspaniałych gumek i co roku powstaje wiele nowych.IWAKO uważnie dba o jakość swoich produktów, każda gumka jest ręcznie składana i przechodzi indywidualne testy jakości. Wszystko po to aby wywołać Twój uśmiech.

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-3

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-7

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-5

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-13
19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-8

19_08_16_©2016_olivkablog.pl_Empik-3

Kolekcja Paperdot – EMPIK 

 

Komentarze

  1. To jest bardzo ciężkie zorganizować dziecko pierwszy raz do przedszkola czy do szkoły. Mój synek w tym roku poszedł do szkoły i bardzo mnie stresowała wyprawka. Chciałam wszystkiego co najlepsze dla mojego dziecka 🙂 Stąd też pomysł, żeby wziąć coś takiego jak i skompletować mu wszystko na co zasługuje 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages