Pomysły na zimowe wieczory

Lubię zimowe wieczory za to, że dają mi możliwość nadrobienia czytelniczych zaległości. Zwłaszcza wtedy gdy mam możliwość odwiedzić jedną z ulubionych kawiarni, gdzie serwują wyśmienitą kawę. Ostatnio zatopiłam się w książce „Zaklinacz czasu”. Było to moje trzecie podejście do tej lektury…

„Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia.
A jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas. Ptaki się nie spóźniają. Pies nie patrzy na zegarek. Sarny nie martwią się kolejnymi urodzinami.
Tylko człowiek odmierza czas.
Tylko człowiek odlicza godziny.
I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie.
Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu”

Pierwsze kilka stron dosyć ciężkie do przebrnięcia, ale później czytanie jej to sama przyjemność. Pewnie wiele z Was już miało ją w swoich rekach, być może macie inne wrażenia. Godna polecenia.

27_11_14_OliVKA-327_11_14_OliVKA-527_11_14_OliVKA-2bs-9780714843377

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tworcza-kradziez-10-przykazan-kreatywnosci-b-iext21292122

Komentarze

  1. Mi również ciężko było przebrnąć przez nią, ale tylko na początku, później książka wciąga i daje do myślenia.Również polecam.
    Koszula fantastyczna, ponawiam pytanie gdzie można ją dostać?

  2. Piękny klimat zdjęć, super Ci w taki wydaniu muszkowym! Książki nie czytałam, ale słyszałam różne opinie, że do Alchemika podobna skoro polecacie to może się skusze.

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors