Styl francuski- naturalność i wygoda

Czym charakteryzuje się słynny paryski szyk, tak podziwiany na świecie? W czym tkwi sekret nienagannego wyglądu paryżanek? O co tak naprawdę w nim chodzi? Uznawane za jedne z najbardziej stylowych kobiet na świecie. Ich ponadczasowe, minimalistyczne zestawy wspaniale komponują się z naturalnością, którą podkreślają. Ich zasada to mniej znaczy więcej.

Jestem w Paryżu 7 dzień, siedzę sobie w sąsiadującej z hotelem kafejce. Popijam kawę i jem rogalika, typowe, francuskie śniadanie. Obserwuję i próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, w czym tkwi sekret paryżanek? Spotykam je na ulicy, w metrze, kawiarni, niemal każda jest bez makijażu, pięknie ubrana, jakby była redaktorką magazynu o modzie. Paryżanki są bardzo pewne siebie, swoich praw, przywilejów, a przy tym niemal każda jest świetnie ubrana. Zdecydowana większość z nich nie maluje się, wyglądają pięknie, świeżo. Myślę, że ich styl jest również kierowany wygodą. Paryż to miasto, w którym trzeba sporo chodzić, podróżować metrem więc siłą rzeczy te stylizacją muszą być wygodne, ale nie zmienia to faktu, że są perfekcyjnie dobrane. Każda wygląda na przemyślaną. Widać, że stawiają na jakość, neutralne kolory, dopracowane dodatki.

Neutralność w kolorach, minimalizm, a afekt końcowy zawsze jest wow, o to właśnie chodzi. Biel, czerń, szarości, granat, beż, te kolory dominują w szafie paryżanek. Nie ukrywam, że ten styl ogromnie mnie w sobie rozkochał i z pewnością będę przemycać go coraz częściej do swojej garderoby.

Ważnym elementem w paryskim stylu jest biżuteria. Tutejsze kobiety stawiają na delikatne łańcuszki, subtelne kolczyki, mają być one uzupełnieniem stylizacji. Zobaczcie jak pięknie wpasowała się w ten klimat biżuteria Apart, która towarzyszyła mi w podróży. Zestaw, który mam na sobie jest iście paryski, dosłownie. Wypatrzyłam go w butiku francuskiej marki Rouje, która jest kwintesencją paryskiego stylu.

Bluzeczka – Rouje | Spodnie – Rouje | Buty – Zara

Kolczyki – Apart | Łańcuszek – Apart

Zegarek Bergstern – Apart

Subtelna biżuteria Apart, która ma być uzupełnieniem stylizacji
Ulubiony, delikatny model zegarka Berstern od Apart

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors