15:51 | 26 listopada 2014
Lifestyle

Okres świąteczny coraz bliżej, przypomina nam o tym niemal każda sklepowa witryna, muzyka w radiu czy reklamy w telewizji.

Zbliża się również okres, w którym to składamy sobie życzenie, te Bożonarodzeniowe czy Noworoczne.  Zmienia się jednak forma składania tych życzeń, a kartki papierowe coraz częściej stają się reliktem przeszłości. W dzisiejszych czasach coraz częściej wybieramy elektroniczną formę przekazu, niestety… A jak miło by było odnaleźć w skrzynce pocztowej takie prawdziwe świąteczne kartki.

Pretekstem do stworzenia naszych świątecznych kartek był również szkolny konkurs, także trzymajcie kciuki, bo Olivia naprawdę włożyła w to dużo pracy i serca 🙂

Pamiętam z  czasów dzieciństwa, gdy przy stole siedziała mama ze stosem takich kartek do wypisania. Wcześniej oczywiście był obowiązkowy rytuał doboru. Do każdej kartki dołączone były życzenia własne, od serca oraz mały kawałek opłatka.

Pamiętajcie, że najbardziej doceniamy te kartki wypisane pismem odręcznym z ułożonymi przez nas życzeniami.

A czy Wy wysyłacie kartki pocztowe? Osobiście uważam, że jest to wspaniała tradycja i mam nadzieję, że nie zaginie, a wręcz rozkwitnie. Jeśli jeszcze nie wysłaliście kartek w tym roku, macie naprawdę sporo czasu. Możecie zrobić je sami, tak jak my lub kupić równie piękne gotowe kartki.

Potrzebne rzeczy :

– kolorowe brystole

– drewniane ozdoby

-kolorowe wstążki

-kawałek sznurka

-klej

-brokat

-złote litery

GOTOWE! 🙂

 

zdjecie 3 (1)

image (3)

zdjecie 1 (1)

image (1)

zdjecie 1 (2)

 

zdjecie 5 (1)

 

zdjecie 5

zdjecie 4 (1)

zdjecie 2zdjecie 4zdjecie 2 (1)

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *