Teneryfa, La Orotava – warto odwiedzieć

Teneryfa, wyspa kontrastów o powierzchni 2034 kilometrów kwadratowych jest największą z wysp Archipelagu Kanaryjskiego i zajmuje centralne miejsce między wsypami Gran Canaria, La Gomera i La Palma. Bogactwa naturalne Teneryfy są nadzwyczajne, a wysiłki mieszkańców oraz samorządów w celu ich zachowania są ogromne. Na dzień dzisiejszy ponad połowa powierzchni jest pod ochroną. Teneryfa to kraina urozmaiconych krajobrazów, różnych mikroklimatów, plaż, ciepłego oceanu oraz uroczych, małych miasteczek.Północ zupełnie różni się od południa, ale o tym w kolejnych wpisach.

Właśnie dziś zabieram Was do jednego z piękniejszych miasteczek, które mieliśmy okazję odwiedzić-La Orotova. Miasteczko wąskich i stromych uliczek, wiecznej sjesty i leniwej atmosfery. Rozciąga się w ogromnej dolinie plantacji bananów, które noszą jej imię. Pełna historycznych budynków i budowli, jest niewątpliwie idealnym miejscem, aby zapoznać się z kulturą i tradycją wysp, z historią tego miejsca o wspaniałej przeszłości. Stara część miasta w całości zdeklarowana została jako zabytek Narodowy.

Miasteczko niezwykle klimatyczne, do którego naprawdę chce się wracać.

Najważniejsze punkty miasta to :

Iglesia de la Concepción – najpiękniejszy kościół miasta nazywany z tego powodu również bazyliką lub katedrą La Orotava. Barokowo- neoklasycystyczną świątynię wyróżnia piękna kopuła mieniąca się w słońcu różowym tynkiem i czerwonymi dachówkami.

Casa de los Balcones – najsłynniejsza budowla miasta, reprezentuje tradycyjną kanaryjską architekturę barokową z 1632 roku. Jej wizytówką są wspaniałe drewniane balkony. Casa de los Balcones posiada wewnętrzny dziedziniec pięknie udekorowany kwiatami i roślinami egzotycznymi. We wnętrzu zachowano oryginalne umeblowanie, za opłatą 2 € można zwiedzić komnaty zajmowane niegdyś przez lokalną arystokrację.

Plaza de la Constitución – najpiękniejszy plac miasta. Tworzy go alejka otoczona ławeczkami, drzewami i ukwieconymi ogrodami. W jego centrum mieści się emblematyczny budynek o ciekawej architekturze zwany Kiosco, obecnie spełniający rolę kawiarni.

Hijuela del Botánico – ogród botaniczny utworzony w 1788 roku. Wśród ponad trzech tysięcy egzotycznych roślin można znaleźć endemiczne gatunki flory kanaryjskiej oraz rzadkie drzewa, kwiaty i krzewy z najodleglejszych rejonów świata.

img_3064

img_3088

img_3092

img_3164-edit

img_3086

img_3171

img_3120

img_3065

img_3187

img_3144

img_3138

img_3180

img_3070

img_3197

img_3204

img_3206

img_3159

img_3166

img_3060

img_3227

img_3223

img_3238

img_3075

img_3102

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors