Weekend w Rzymie z dzieckiem

Chociaż jestem zdecydowaną zwolenniczką wycieczek poza duże miasta, a wakacji czekam raczej w klimatycznych gospodarstwach agroturystycznych, to są na mojej liście marzeń miasta- perełki, które zawsze chciałam zobaczyć. I tak, na tej liście znalazł się Rzym.

Rzym dla dzieci, to doskonałe miejsce, by mogły zacząć naukę historii namacalnie, poznać kulturę, zasmakować sztuki, zobaczyć zupełnie inny krajobraz. Ważne jednak. by umiejętnie zagospodarować czas i podzielić go między naukę,zwiedzanie na trochę luzu i dziecięcej swobody.

Atrakcji w Rzymie dla najmłodszych znajdziemy całkiem sporo, my postawiłyśmy na te:

– Podróż dwupiętrowym autobusem tzw. Trampbus Open, koniecznie wybierzmy miejsca na górze, by móc podziwiać piękne widoki. Trampbus przewiezie na po najciekawszych zakątkach Rzymu. Bilet kosztuje między 10-15 euro, jest ważny przez cały dzień, możemy wysiąść i wsiąść z powrotem na dowolnym przystanku.

-Villa Borghese – to doskonałe miejsce zwiedzania i odpoczynku. Na miejscu czekać będzie na nas ogromny park, największe we Włoszech zoo, liczne muzea oraz karuzele.

– Cinecitta World – to zbudowany na przedmieściach Rzymu ogromny park rozrywki w całości poświęcony filmom. Znajdziemy tu atrakcje tj. diabelski młyn, największy we Włoszech rollercaster, 8 planów filmowych oraz 4 teatry audiowizualne.

– Rainbow Magicland – zlokalizowany w odległości ok30-40 km od Rzymu park rozrywki do którego łatwo możemy dojechać specjalnym busem lub miejskim pociągiem. Czeka tam na nas masa atrakcji dla najmłodszych, diabelski młyn, karuzele, rollercaster, wodne łódki, planetarium czy wieża swobodnego spadania.

bluzeczka w paski – booso

spódniczka – booso

trampki – zara

IMG_8864IMG_8859IMG_8856IMG_8863IMG_8827IMG_8837IMG_8874IMG_8878

 

Komentarze

  1. Jestem mamą niespełna 6 letniej dziewczynki. Jak wiadomo, większość marek kończy swą rozmiarówkę na 122cm. Jesteście dla nas inspiracją, dziękuję! 🙂

    1. Cieszymy się bardzo i dziękujemy za te słowa. Na szczęście coraz więcej marek zauważa, że są również trochę większe dzieci dla których warto tworzyć i szyć:) buziaki dla Was 🙂

  2. Bardzo się cieszę, że znalazłam Pani blog, bo planuję w najbliższy weekend wyjazd do Rzymu z dziećmi i trochę mi Pani podpowiedziała. Chciałabym jednak się spytać jeszcze czy była Pani i w Rainbow Magic Land i w Cinecitta World? Jeśli tak to który by Pani poleciła bardziej? Moje dzieci mają 14 i 9 lat…. Czy bilet wstępu upoważnia do korzystania z wszystkich atrakcji?
    Przy okazji zaczęłam przeglądać Pani pomysły modowe i przyznaję, że bardzo mi się podobają.

    1. Witam serdecznie. Bardzo mi miło, że Pani tu do mnie trafiła i zapraszam jak najczęściej. Niestety nie udało nam się być w tych parkach, planowaliśmy być w obu Parkach, ale nie zdążyliśmy na pociąg, pamiętam, że w tym okresie kwietniowym parki te są czynne krócej ale z opinii znajomych polecam oba choć może bardziej ten filmowy 🙂

  3. Witam, piękne zdjęcia, a na nich ubranka dla dziewczynek! Takie letnie, lekkie i naprawdę dziewczęce stylizacje. Można tylko pozazdrościć! Sama, gdyby były w moim rozmiarze, to z miłą chęcią bym założyła 🙂 Weekend w Rzymie to naprawdę dobry pomysł na wyjazd! Pozdrawiam 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors