0:46 | 11 kwietnia 2015
Podróże

Rzym- Wieczne miasto, pełne niespodzianek, każdy zaułek kryje inną, niesamowitą historię, setki lat istnienia, a wciąż tyle do odkrycia…Rzym fascynuje, rozkochuje, zachwyca, przyciąga…

Podróż do Rzymu zawsze była moim marzeniem, pomyślałam, że początek kwietnia i ciągnąca się w nieskończoność zima w Polsce to idealny moment, by te plany zrealizować. Jak się okazało wiosna to najlepszy moment na zwiedzanie Rzymu, jest już piękna pogoda, temperatury sięgają 20 stopni, wieje przyjemny wiatr, a miasto nie przeżywa jeszcze letniego najazdu tłumu turystów.

Jeżeli jesteśmy po raz pierwszy w Rzymie, warto już w domu zaplanować sobie całą listę miejsc które obowiązkowo trzeba zobaczyć. Warto również tak jak zrobiłam to ja, zarezerwować sobie trochę czasu, by zobaczyć miasto oczami jego mieszkańców. Jeżeli chcecie poczuć prawdziwy jego klimat, poznać smak najlepszego espresso, zatopić się w gąszczu wąskich, malowniczych uliczek, poznać włoskie zwyczaje, koniecznie trzeba wybrać się do Trastevere inaczej Zatybrze. Czas płynie tu wolniej, na każdym kroku knajpy, knajpeczki, każda we własnym, niepowtarzalnym stylu i klimacie.

Na zwiedzanie Zatybrza wystarczy kilka godzin, ale by poczuć jego prawdziwy klimat warto spędzić tu cały dzień oraz zostać wieczór, to wtedy dzielnica zaczyna tętnić życiem.

Zacznijmy jednak od dnia pierwszego…:)

MAMA : ogrodniczki – Zara

bluzka – Just Paul

torebka – no name

OLIVKA : spodnie – ZARA

koszulka – ZARA

ponczo – ZARA

nerka – PYK 

IMG_8277

IMG_8264

IMG_8405

IMG_8398

IMG_8363

IMG_8272

 

 

 

 

IMG_8268

IMG_8351

IMG_8333

IMG_8406

IMG_8409

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *