City girl

Prostota, klasyka, minimalizm, ponadczasowe. Takie zestawienia zawsze wyglądają dobrze.

Przy okazji tego wpisu, chciałabym zahaczyć o temat akrylu w składzie swetrów. Temat bardzo aktualny, ponieważ za oknem mamy już jesień i to właśnie swetry będą naszym najczęstszym towarzyszem przez najbliższe miesiące.

Akryl jest bardzo popularnym włóknem sztucznym, coraz częściej stosowanym jako zamiennik naturalnej wełny. Wykorzystywany jest więc bardzo często do produkcji grubych swetrów, szalików, czapek czy rękawic.

Szybko się mechaci, kuleczkuje, elektryzuje, nie jest higroskopijny co oznacza, że nie przepuszcza wody. Prawdziwą zbrodnią w zimie jest czapka, która w swoim składzie ma 100% akrylu, przeziębienie niemal murowane.

Akryl jest ponad 4 razy tańszy od naturalnej wełny, co nie oznacza, że swetry akrylowe kupimy taniej od tych wełnianych. Często bywają one w podobnej cenie, trzeba jednak zaglądać na metki.

Ja zajrzałam, ale dopiero po czasie. Na szczęście sweterek ten kosztował ponad 30 zł, wełnianego raczej w tej cenie bym nie dostała. Przy następnym zakupie koniecznie zwrócę na to uwagę, zwłaszcza, gdy cena będzie zbliżona.

 

sweter – h&m

spodnie – F&F

chusta – Zarakids

buty – Adidas

 

OliVKA__01_[www.olivkablog.pl]-2

OliVKA__01_[www.olivkablog.pl]-4 OliVKA__01_[www.olivkablog.pl]-5 OliVKA__01_[www.olivkablog.pl]-6

 

 

 

<a

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors