Czeska Toskania na weekend – Mikulov

Pola słoneczników w okolicy Mikulov

Morawy Południowe nazywane są Czeską Toskanią. Słyną ze świetnego wina oraz pięknych, geometrycznie falujących krajobrazów. Morawskie pola abstrakcyjnie wiją się i wyglądają jakby były namalowane, malarzem oczywiście była natura. Soczysta zieleń trawy kontrastuje z brunatnym kolorem morawskiej ziemi.  Są też intensywne żółcie, pola słoneczników,  samotne drzewa i urokliwe kapliczki, ale przede wszystkim jest niesamowita geometria o złotych proporcjach i dużo ciekawych rzeczy do robienia.

Morawy – winnice na południu Czech

Głównym punktem jest przepięknie położone miasteczko Mikulov, odkryliśmy je w drodze do Wiednia, dlatego z góry powiem Wam, że idealnie jest połączyć właśnie wypad do Mikulov, a następnie do Wiednia.

Siedmiotysięczny Mikulov położony na południu Moraw z pewnością zaliczyć można do najpiękniejszych czeskich miasteczek. Nad samym Mikulovem górują trzy wzgórza, na których szczytach są tutejszy pałac, kościół oraz obronny gród. Całość czyni wrażenie niemal magiczne. Miasto leży 50 km na południe od Brna (40 min drogą szybkiego ruchu) tuż przy granicy z Austrią, a z niego samego do Wiednia mamy samochodem również niecałą godzinę.

Położony na zboczu wzgórza Mikulov widoczny jest świetnie z daleka, dominując nad pobliską drogą. Nad samym miastem z kolei górują okoliczne wzgórza. Na najwyższym – 363 m – Świętym Pagórku (Svatý kopeček) stoją cztery barokowe kaplice, z największą – Św. Sebastiana. Widok ze wzgórza na miasto należy do niezapomnianych. Samo miasteczko i jego centrum jest bardzo urokliwe, pełno tu maleńkich knajpek, winotek oraz kawiarnii – czuć tutaj klimat Słowiańskiej Toskanii.

Noclegi w Mikulov

My wybraliśmy rodzinne gospodarstwo agroturystyczne, przepięknie położone, z dala od zgiełku. Znajdziecie tu piękne pokoje, na miejscu jest restauracja oraz domowe śniadania. Poza tym duży ogród i możliwość wypożyczenia rowerów. Link do noclegu TU 

Atrakcje Mikulov

Mnie zachwyciły przepiękne pola, pięknie falujące, nieskończone ilości kilometrów ścieżek rowerowych dlatego koniecznie warto zabrać ze sobą rowery i wyruszyć na wycieczki.

Co jakiś czas na swojej drodze napotkacie winiarnie, gdzie gospodarze z pewnością poczęstują Was winem z własnej produkcji oraz lokalnym przysmakiem.

Aquapark Moravia

Od naszego miejsca noclegowego w niewielkiej odległości znajdowało się piękne jezioro z możliwością wypożyczenia łódek, kajaków oraz wspaniały aquapark. Czesi chyba nie do końca lubią wychodzić ze swoich domów, także nawet w piękny niedzielny dzień było ich tu niewielu. Sam aquapark na bardzo wysokim poziomie, czysty, zadbany, z wieloma atrakcjami.

Jeśli w drodze do Wiednia będziecie mieli więcej czasu, koniecznie zatrzymajcie się w Mikulov i skorzystajcie z uroków Czeskiej Toskanii.

Winnice w Mikulov

Pola słoneczników w południowym rejonie Moraw czeskich

Spódnica – Blooms

 

Wycieczka na Morawy Czeskie to świetny pomysł na weekend

Spacer pośród łąk niedaleko malowniczego Mikulov

Pola w Morawach Południowych

Sukienka – Blooms

 

Delikatna sukienka w kwiatuszki na tle morawskich pól

Zdjęcie w sukience w kwiatki na tle pól Mikulov

Okulary – Bryloovnia

 

Sukienka – Blooms 

 

Zadbane domy, brukowane uliczki, czyż Mikulov nie prezentuje się pięknie?

Sesja w białej sukience w czeskim Mikulov

Komentarze

  1. Miejsce naprawdę piękne ! No i nie jest tak daleko , więc jeszcze w te wakacje będę musiała się tam wybrać:) Zdjęcie ze słonecznikami w tle naprawdę cudowne, krajobrazy śliczne, nie wiedziałam że nie aż tak daleko od granicy jest takie piękne miejsce, na weekend jak znalazł 🙂 Pozdrawiam i czekam na więcej inspiracji.

  2. Morawy Południowe nie bez powodu nazywane są Czeską Toskanią, bo ich urok po prostu zachwyca. Tam czas naprawdę zwalnia, a każda lampka wina i każda lokalna przekąska smakują najlepiej na świecie. Zresztą – widać to doskonale na Twoich zdjęciach. 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors