Herbatka z czystka

Czystek (Cistus Incanus) jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli- związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka.

Jeśli jeszcze herbatki z czystka nie próbowaliście, to zachęcam do zaopatrzenia się w nią. Ziele czystka należy zakupić ciete, a nie mielone . Dobrej jakości herbata z czystka powinna składać się niemal w całości z suszonych listków i kwiecia. Czystek bio jest droższy, ale daje gwarancję pochodzenia surowca z upraw kontrolowanych. Czystek ma działanie antyoksydacyjne trzykrotnie większe od zielonej herbaty i aż ośmiokrotnie większe niż witamina C.

W małym skrócie, dlaczego warto pić herbatę z czystka.

Po pierwsze możemy ją podawać dziciom od 3 miesiąca życia, bez ograniczeń. Tak jak inne zielone herbaty nie posiada w składzie teiny, teofiliny, teobrominy, które są szkodliwe dla naszego organizmu.

Czystek jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli – związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. Zapobiegają uszkodzeniom komórek DNA.

Jest to roślina silnie antyoksydacyjna, ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników i  do obniżania aktywności kolagenazy, przez co ma działanie odmładzające i przeciwzapalne. Rozpuszcza zatory i zakrzepy, pomaga więc zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca.

Działanie antywirusowe, antybakteryjne, antygrzybicze i antyalergiczne czystka zostało potwierdzone wieloma badaniami. Pomoże więc nam w dolegliwościach tj. łuszczyca, egzemy, trądzik, grzybice skóry, paznokci, alergie.

 

 

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages