13:54 | 15 stycznia 2019
Uroda

Przebarwienia na twarzy

Ciemniejsze plamy na skórze o różnej wielkości i nieregularnym kształcie określane są mianem przebarwień. Przybierają kolor od jasnobrunatnego, przez wszystkie odcienie brązu, aż do szarego. Spowodowane są nagromadzeniem pigmentu skóry – melaniny. Dzieje się tak przy udziale promieniowania ultrafioletowego (słońce, solarium) szczególnie w połączeniu ze stanami zapalnymi, zaburzeniami hormonalnymi (ciąża, menopauza), zażywaniem leków (hormonalne środki antykoncepcyjne, antybiotyki) lub preparatów ziołowych o właściwościach fotouczulających, a także stosowaniem perfum na odsłonięte obszary skóry.

Przebarwienia najczęściej pojawiają się na twarzy w okolicy czoła, brody, nosa, górnej wargi oraz policzków. Ten problem dotyczy 1/3 populacji kobiet po 30-tym roku życia.

 

Sposób na przebarwienia i skuteczna walka

To, że musimy pamietać o stosowaniu wysokiego filtra z okresie od wiosny do nawet późnej jesieni, a także w zimowe, słoneczne dni wie już chyba każda z nas. To, że dziś nie macie przebarwień nie oznacza, że ten problem się u Was nie pojawi, dlatego ważne, aby o tym pamiętać, ale gdy już si pojawi wiedzieć jak skutecznie z nim walczyć.

Dla mnie idealnym i niezwykle skutecznym rozwiązaniem okazał się zabieg laserem GentleMax w Klinice Skin Laser Lubelscy, który w szybki i bezpieczny sposób się z nimi rozprawił. Moje zmiany występowały głównie w obszarze czoła, policzków oraz nad górną wargą. Przebarwienia sprawiają, że skóra wygląda starzej, mniej atrakcyjnie, żeby je zakryć użyć mocno kryjących podkładów.

Buzia bez makijażu, widoczne przebarwienia na czole, policzkach, nad górną wargą, nierównomierny koloryt

 

Dzięki szerokim możliwością zabiegowym, laser GentleMax usuwa zmiany pigmentacyjne zlokalizowane w górnych warstwach skóry jak i te położone głębiej, które są trudniejsze do usunięcia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a okres rekonwalescencji krótki. Tak naprawdę nie musicie się ukrywać w domu. Oczywiście w miejscach, w których występują przebarwienia skóra zbrązowieje, ale możecie w kolejnym dniu użyć delikatnego podkładu. W moim przypadku były to około 3 dni.

Ilość zabiegów, które należy wykonać zawsze uzależniona jest od stopnia nasilenia problemu oraz tego jak głęboko znajdują się przebarwienia. U mnie po jednym zabiegu efekty były spektakularne, a przebarwienia zniknęły w niemal 100%.

 

Buzia zaraz po wykonaniu zabiegu, w następnym dniu przebarwienia stały się ciemniejsze, a po 3 dniach wszystko się ładnie wyłuszczyło.

Laser GentleMax- Klinika Skin Laser Lubelscy

 

 

 

 

 

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *