Mój dzień z Mitsubishi Eclipse Cross

Czy kobiety są jakieś inne?

Przez lata utarł się stereotyp, że prowadzenie pojazdów jest domeną mężczyzn, ale myślę, że od kilku dobrych lat sporo się w tej kwestii zmieniło. Jesteśmy coraz lepszymi kierowcami i coraz cześciej mamy wpływ na to jaki samochód będzie nowym „członkiem rodziny”, a jeszcze lepiej gdy będziemy miały go na wyłączność.

Jak zwykło się mówić: „Kobieta zmienną jest” i nie ma dwóch takich samych kobiet. Czy w związku z tym można wybrać jedno auto, które pokochają wszystkie panie i nazwać je „autem najlepszym dla kobiety”? Pewnie nie, ale ja trafiłam na takie, które trzeba wziąć pod uwagę!

Auto dla kobiety musi spełniać wiele zadań, często jest jej mobilnym biurem na kółkach, „taksówką” dla najmłodszych członków rodziny, musi pomieścić wszystkie torby zakupowe, a także być niezawodnym towarzyszem długich podróży.

Moja przygoda z Mitsubishi Eclipse Cross

Na co dzień jeżdżę małym samochodem i nie ukrywam, że coraz bardziej brakuje mi auta zdecydowanie większego, takiego, który idealnie wpasuje się w mój styl życia. Jak wiecie i widzicie podróże wpisały się już na stałe do mojego kalendarza, tym bardziej zaczęłam więc odczuwać potrzebę posiadania samochodu większego, którym będę mogła bezpiecznie i komfortowo podróżować. Każdego dnia samochód jest również moją mobilną garderobą, która musi pomieścić wszystkie ciuchy oraz gadżety do różnych sesji zdjęciowych.Przed wszystkim jestem również mamą i zależy mi na tym, aby dla całej rodziny każda nasza podróż była wielką przygodą.

Szalony weekend z Mitsubishi to była miłość od pierwszej jazdy, wsiadłam za kółko i poczułam magie, takie piękne, takie stylowe i jakie przestrzenne, po prostu bajka, ale zachwyty zachwytami, ale najpierw skupmy się na tym co dla nas kobiet najważniejsze, czyli…

Bezpieczeństwo – to dla zasiadających za kółkiem kobiet absolutny priorytet. Mitsubishi Eclipse Cross uzyskał maksymalną liczbę punktów we wszystkich testach bezpieczeństwa, dzięki czemu otrzymał najwyższą możliwą ocenę 5-gwiazdek ANCAP. Nowy model zaprojektowano z zastosowaniem opatentowanej przez Mitsubishi Motors struktury nadwozia o podwyższonej wytrzymałości zderzeniowej RISE (Reinforced Impact Safety Evolution). Bezpieczeństwo bierne zwiększono dodatkowo stosując aż 7 poduszek powietrznych oraz nowoczesne pasy bezpieczeństwa. Jest tu również system ograniczający skutki kolizji czołowych. Zadaniem systemu jest niedopuszczenie do kolizji z innym pojazdem lub przeszkodą lub przynajmniej ograniczenie jej skutków gdy jest ona nieunikniona. System wykrywa inne pojazdy oraz pieszych. W nieszczęsnym martwym polu zadbano również o nie. Specjalna funkcja cały czas monitoruje pojazdy w martwych polach.

Co jeszcze mnie zachwyciło…
Funkcja łączności systemu pokładowego Smartphone Link Display Audio

Czy bezpieczny i przemyślany sposób na używanie telefonu? Wyświetla wskazówki nawigacji zoptymalizowane pod kątem natężenia ruchu, wykonywanie i odbieranie połączeń, uzyskanie dostępu do wiadomości, słuchanie muzyki – wszystko to przy zachowaniu koncentracji na drodze i obsłudze głosowej. Za pośrednictwem kontrolera dotykowego można sterować funkcjami systemu audio, jak np. radiem, a także funkcjami Apple CarPlay.

Bezpieczeństwo to podstawa, ale nie możemy pominąć designu, który dla nas kobiet ma szczególne znaczenie. Moje pierwsze wrażenie jest takie ” ten samochód zachęca mnie do wyruszenia w podróż „… Dla mnie jest po prostu piękny, pasujący zarówno do zgiełku miasta jak i na leśne bezdroża, na szybki shopping czy spokojny weekend nad morzem. Dla mnie to idealny, kompaktowy SUV typu coupe. Odważny i buntowniczy, ostre linie i krawędzie oraz gładko opadająca linia dachu, jest przepiękny, ale prawdziwa magia zaczyna po otwarciu drzwi. Ta przestrzeń i wystrój zachwyca. Już na pierwszy rzut oka widać staranność oraz wysoką jakość wykończenia najdrobniejszych elementów. Wsiadam i ruszam, każdy kilometr to prawdziwa przygoda, to auto prowadzi się z taką lekkością… Jestem kobietą więc nie znam tych wszystkich fachowych określeń, ale wiem jedno żadna droga już mi nie straszna, a wręcz przeciwnie tym autem chce podróżować wszędzie.

Wspólnie z salonem MM Cars Kościuszki Autoryzowanego Dealera marki Mitsubishiw Katowicach oraz Mitsubishi Polska wykonaliśmy piękną sesję zdjęciową dla nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross. Każdy kadr pochodzi z kultowych miejsc na Śląsku. Jak widzicie Eclipse Cross pięknie komponuje się z każdym otoczeniem. To był fantastyczny dzień i cudowna ekipa. Paweł Poręcki autor zdjęć spisał się na medal, jego głowa pełna pomysłów na kolejne niesamowite ujęcia była nieskończona!

Jeśli macie ochotę, a wierzę, że tak na żywo zobaczyć jak wygląda samochód, dotknąć, przejechać się zapraszam Was właśnie do MM Cars Kościuszki Autoryzowanego Dealera marki Mitsubishiw Katowicach.

 

 

A backstage wyglądał tak 🙂

Komentarze

  1. Zgadzam się z Tobą w 100%. Mnóstwo się zmieniło w kwestii samochodów i kobiet. Sama bardzo często widzę jak prowadzimy dużo lepiej od mężczyzn 🙂

  2. samochód piękny ale Twoje stylizacje jeszcze piękniejsze :)poproszę o linki do sukienek są cudowne,letnie i lekkie -pozdrawiam

  3. uwielbiam samochody obecnie jeżdżą korando. Faceci jak wiedzą że ze mną da się porozmawiać na motoryzacyjne tematay to się dziwią. niejednego zagięłam swoją wiedzą 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors