Nauczyciel który na stałe wpisał się w moje / Twoje życie – nauczyciel z pasją

Kiedy czasami rozmawiam z ludźmi, którzy osiągnęli jakieś mistrzostwo w swojej dziedzinie, zajmują ważne stanowiska czy po prostu spełniają się w swoim zawodzie i pytamy o to jak się to zaczęło, najczęściej odpowiadają, że trafili w życiu na wspaniałych nauczycieli, na nauczycieli, którzy zaszczepili w nich chęć doskonalenia, pogoni za marzeniami, samorealizacji. Bardzo często to właśnie oni, nauczyciele, są źródłem naszych pasji.

Dobry pedagog powinien być przede wszystkim pasjonatem swojego zawodu, czyli nade wszystko musi być fascynującym nauczycielem, lubić dzieci, lubić pracę z nimi i czuć odpowiedzialność za ich przyszłość. Oczywiście kompetencje merytoryczne, to rzecz ważna, ale jeżeli ktoś, kto uczy w szkole, skupia się tylko na niej, to ma niestety przedmiotowy stosunek do uprawianego przez siebie zawodu.

 

MOJE WSPOMNIENIA

 

Ja w swoim życiu, na takich nauczycieli trafiłam, nie było ich wielu, jednego wspominam ze szczególnie. Był to człowiek, który mimo iż uczył trudnego przedmiotu, jakim jest historia i przyznać muszę, że nigdy wcześniej nie pajałam miłością do wiedzy z tej dziedziny, to on potrafił wyłożyć go tak, że na lekcji siedzieliśmy jak zaczarowani, słuchając jego opowieści. Miał w sobie zapał i chęć do pracy z nami, starał się nas rozwijać i uczyć po swojemu, miał świadomość jak wiele zależy od jego talentu, mądrości, doświadczenia życiowego. Często poświęcał czas na rozmowy o sprawach przyziemnych, o tym, jak ważne w życiu są pasje i samorealizacja, jak pielęgnować swoje marzenia i walczyć o nie. Potrafił też powiedzieć co jest nie tak, naprowadzić i dać do myślenia. To właśnie rozmowy z nim, tak bardzo utkwiły nam w pamięci i zaszczepiły w nas ambicje. Wiem, że niemal cała klasa podziwiała go za pasję i serce które wkłada w swoją pracę i wiem, że wielu z nas właśnie wtedy zaczęło marzyć, aby w przyszłości robić coś w co włoży tyle energii.

Wiem też, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielki wpływ na nasze życie mieli, mają nasi nauczyciele, jak często są nie doceniani za swoją pracę, jak często dzięki nim spełniliśmy marzenia i jesteśmy w danym miejscu.

Chciałabym, abyście zastanowili się chwilkę czy w Waszych szkołach lub szkołach Waszych dzieci są tacy pedagodzy? Dlaczego? Ponieważ portal Brainly organizuje świetny konkurs, w którym możemy docenić ich już dziś.

Czy wiecie co to takiego Brainly? Jeśli nie to wiem, że muszę się z Wami podzielić to informacją, bo wiem, jak bardzo pomocny jest ten portal. Brainly to portal do wspólnej nauki, który razem z wydawnictwem Nowa Era, czyli wydawnictwem podręczników naszych dzieci opracowali pomoc do wszystkich klas, w tym do 7 klasy już po reformie. Społeczności, która odpowiada na pytania, pomaga sobie nawzajem z trudnymi zadaniami domowymi, ale również motywuje i inspiruje to poszerzania wiedzy każdego dnia. Na portalu znajdziecie też lekcje video, które są dostępne dla użytkowników Brainly Plus.

 

NAUCZYCIELE POTRAFIĄ ZMIENIĆ TWOJE ŻYCIE!

 

Czy macie w swojej szkole takich nauczycieli? Jestem przekonana, że tak! Dlatego doceńcie ich już dziś i dodajcie ich do rankingu E!dukator Roku. Podaj uzasadnienie dlaczego to właśnie ta osoba zasługuje na nagrodę główną – urządzenie sali lekcyjnej w szkole na koszt Brainly!

Dla wszystkich głosujących na 100 najlepszych nauczycieli czekają specjalne vouchery dające dostęp do Brainly Plus, a więc najlepszej jakości zweryfikowanych odpowiedzi i Lekcji wideo na Brainly.

Dodatkowo, autor najciekawszego uzasadnienia zostanie nagrodzony tabletem
Samsung Galaxy Tab.

Kandydaturę zgłaszacie TU

 

Konkurs trwa do 14 października.

Komentarze

  1. Ja niestety również nie mam dobrych wspomnień. Ze szkoły podstawowej pamiętam tylko strach żeby nie popełnić jakiegokolwiek błędu, bo Pani znowu wytarga za uszy…
    Dobrze że te czasy już dawno odeszły a moje dzieci mają lepszych nauczycieli.

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors