Pielęgnuj swoją kobiecość bez wstydu i rumieńców

Są pytania na które lepiej nie odpowiadać, ale są też takie, które bez odpowiedzi nie powinny pozostać.

Taki temat to pielęgnacja okolic intymnych, mam nadzieję, że przeczytacie kilka ważnych słów które chciałabym Wam przekazać i nawet jeśli pojawią się u Was rumieńce to zanim skończycie czytać artykuł śladu po nich nie będzie.

Jako, że jestem mamą nastolatki to temat pielęgnacji okolic intymnych jest u mnie aktualnie bardzo na topie. Opowiadam córce o tym jak jest to ważne i dlaczego, aby temat ten nie był dla niej czymś wstydliwym, ale naturalnym, dlatego tym bardziej cieszę się, że właśnie teraz mogę o tym napisać.

JESTEM KOBIETĄ, DBAM O SIEBIE:

Jeśli zapytam Was o to czy każdego dnia dbacie o pielęgnacje buzi, ciała, pewnie zgodnie odpowiecie, że tak, oczywiście, ale jeśli dołożę do tego jeden przymiotnik „intymna” zrobi się pewnie troszkę nieswojo. Tymczasem warto o tym rozmawiać, warto pytać i znać odpowiedzi. To ważna kwestia w naszym codziennym życiu i nie powinna być spychana na bok, czy być czymś wstydliwym.

 

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI INTYMNEJ

Każda kobieta bez wyjątku powinna poznać kilka podstawowych informacji dotyczących prawidłowej pielęgnacji okolic intymnych, które staną się takim samym, codziennym rytuałem wykonywanym i wpojonym już od okresu nastolatki. Chciałabym, aby był on przyjemnością, chwilą dla siebie, czymś o co dbamy równie mocno jak o resztę ciała.

Kosmetyki do higieny intymnej powinny dbać o naturalną, ochronną mikroflorę, w której istotną rolę odgrywają pałeczki kwasu mlekowego. Kwas mlekowy gwarantuje właściwy poziom pH i wspiera naturalną ochronę pochwy. Dlatego właśnie sama woda nie wystarczy, a zwykłe mydło, które ma odczyn zasadowy naruszy naturalną równowagę.

Kosmetyki takie mają również za zadanie chronić przed zaczerwienieniem, swędzeniem i innymi nieprzyjemnymi objawami.

Ciesze się ogromnie, że zostałam zaproszona do projektu marki LACTACYD, która ma za cel przełamanie tego tabu i chce mówić głośno o tym co dla nas ważne i co powinno stać się dla nas czymś naturalnym i przyjemnym.

 

DOŚWIADCZENIE, ZAUFANIE, EKSPERT W SWOJEJ DZIEDZINIE

Lactacyd jest ekspertem w dziedzinie pielęgnacji intymnej, dlatego wiem, że mogę mu zaufać. Zawiera łagodne składniki, w tym kwas mlekowy, ma odpowiednie pH. W swoim składzie nie zawiera mydła dlatego może i powinien być stosowany codziennie.

Gama produktów jest szeroka, ja na co dzień używam emulsji Lactacyd Femina, a w torebce oraz podróży zawsze towarzyszą mi chusteczki do higieny intymnej. Ta malutka paczuszka to mój niezbędnik w kosmetyczce.

GAMA PRODUKTÓW LACTACYD

  • Lactacyd Fresh – super świeżość
  • Ultra-delikatny – dla osób wrażliwych na zapachy i alergeny
  • Plus – na podrażnienia i upławy
  • Lactacyd Girl – dla małych kobietek, już od 3-go roku życia
  • Ginekologiczny – przeciwgrzybiczy
  • Oxygen Fresh
  • Łagodzący – na podrażnienia

Wszystkie produkty znajdziecie TU!

Mam nadzieję, że wpis ten będzie dla Was pomocny, że sprawi iż będziecie mogły rozmawiać o tych kwestiach ze swoimi córkami, siostrami, koleżankami czy mamami, że będzie czymś naturalnym i miłym bez pojawiania się wypieków na policzkach. To przecież nasza kobiecość.

 

Komentarze

  1. Ostatnio widzę u Ciebie coraz więcej wpisów informacyjnych i cieszę się niezmiernie. Czyta Cię naprawdę wiele kobiet i masz moc zmieniania świata na lepszy 🙂 Czekam na wpis o ekologii i tym, jak samodzielnie można zadbać o środowisko – teraz temat mocno na czasie!

  2. ehh, szkoda że wchodzisz tak we wszystkie sponsorowane tematy, Akurat ta firma, której dotyczy wpis jest szeroko komentowana i odradzana przez ginekologów, jeśli chodzi o produkt dla dziewczynek… można takimi wpisami i poleceniami zrobić więcej krzywdy niż pożytku, ale co tam dobro ogółu $$$ musi się zgadzać.

  3. Według mnie takie płyny nie są aż tak dobrym wyborem. Zawsze jest o wiele więcej lepszych produktów, które mają więcej składników naturalnych a mniej detergentów, które naruszają naturalną barierę skóry i okolic intymnych. Ale dobrze, że mamy tak szeroki wybór, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors