10:00 | 20 maja 2019
Moda

Kropki, groszki, grochy, czyli kultowy już wzór zwany również polka dot. Znany w modzie od bardzo dawna, największą furorę zdobył w latach 30 i 80- tych XX wieku. Uwielbiany przez gwiazdy kina Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor i oczywiście Julia Roberts w kultowym filmie Pretty Woman.

Kropki, groszki, grochy – Jak nosić ?

Kropki i groszki pasują każdej kobiecie, to bardzo kobiecy wzór, ale trzeba wiedzieć, jak je nosić. Kluczem do udanych stylizacji jest dopasowanie wielkości wzoru do kształtu sylwetki. Najbezpieczniejszym wyborem, który sprawdzi się na każdej figurze będą drobne groszki. Jeśli natomiast jesteśmy naprawdę szczupłe, ale też dosyć wysokie przypasuje nam z pewnością większy wzór.

Sukienka w groszki

Wiem, że niektórym print ten bardzo mocno kojarzy się ze stylem retro, ale myślę, że to kwestia doboru odpowiedniego kroju oraz właśnie wielkości wzoru będzie tu miała ogromne znaczenie. Jeśli wybierzecie sukienkę zwiewną, delikatną, na której kropki będą delikatne, sukienka będzie bardzo kobieca, a Wam nie będzie można odmówić ogromnego uroku.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy look przypadnie Wam do gustu i będzie inspiracją na wiele letnich dni. Wybrałam romantyczną sukienkę polskiej marki Saintby. Przedstawiałam Wam ją już w jednym z moich wpisów na Bari. Prześliczne projekty, wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Jeden mocny element w groszki

Idealnym rozwiązaniem jest wybranie jednego elementu z tym kontrastowym printem, tak, aby całość wciąż była minimalistyczna, lekka. Świetnym wyborem jest wybór koszuli w większe grochy i gładkich spodni, bądź dżinsów.

Sukienka – Saintby | Buty Guess | Kapelusz – Lackofcolor 

polka dot, saintby, guess

lackofcolor, saintby, polka dot

lackofcolor, saintby, polka dot

lackofcolor, saintby, polka dot

15 komentarzy

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *