Silesia Fashion Day

Silesia Fashion Day to wydarzenie kulturalno-modowe, które już na stałe wpisało się w eventowy krajobraz Katowic i stało się imprezą cykliczną. Intencją organizatora imprezy – agencji marketingu zintegrowanego JC Academy – jest wykreowanie wielkiego wydarzenia w Metropolii Śląskiej, które połączy sztukę, kulturę i modę. Wydarzenie ma promować modę rozumianą szeroko – jako styl życia w mieście.

 

22 i 23 września Katowice stały się najmodniejszym miastem w Polsce, a to za sprawą dwunastej odsłony Silesia Fashion Day, która miała miejsce w Centrum Kongresowym . Katowice rozwijają się w zaskakującym tempie i miło widzieć, że coraz więcej ludzi rozwija tu swoje skrzydła, związuje się z modą i promuje ja w naszych stronach.

 

W pierwszym dniu SFD odbyły się pokazy młodych projektantów, absolwentów wzornictwa w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, zaprezentowali on swoje kolekcje dyplomowe. Natomiast później odbył się konkurs ” Młoda Fala” . Konkurs dla początkujących projektantów, który ma pomóc w rozwinięciu skrzydeł fantastycznym ludziom, którzy z ogromnym zapałem i głową pełną pomysłów chcą podbić świat mody. W tym roku miałam przyjemność brać udział w wybieraniu zwycięzcy, ponieważ dołączyłam do grona komisji konkursowej. Skład reszty komisji to same fantastyczne osobistości : Maciej Zień, Justyna Szymczyk, Aneta, Dobrowska, Marzena Wolnicka, Mariusz Duda, Agnieszka Jasikowska, Edyta Wieczorek i Zuzanna Badura oraz Milena Bekalarska.

 

 

Projekty młodych projektantów zachwycały, dopracowane w najmniejszym stopniu, tak różne, tak fantastyczne. Naszymi laureatami, niemal jednogłośnie zostali;

Miejsce 1 – Małgorzata Sobota, która wygrała 6000zł Członków Komisji (Dyrektor Wodny Park Tychy – 1000zł, Wyższa Szkoła Techniczna – 1000 zł, KOSTES – 1000 zł, TOUS POLSKA – 1000 zł, DUDA CLINIC – 1000 zł, Bryloownia – 1000 zł, Biżuteria TOUS, Auto na weekend – Euro-Kas Dealer Volvo z Katowic, Bilet do Mediolanu Wodny Park Tychy, Nagroda od Miasta Katowice oraz nagroda specjalna – STAŻ U MACIEJA ZIENIA)

Miejsce 2 – duet BYLEVSKAY

Nagrody to: Biżuteria TOUS, okulary z Bryloowni oraz sesja zdjęciowa i video u Olivka.BLOG
Miejsce 3 – Aneta Popławska
Nagrody to: Biżuteria TOUS oraz sesja zdjęciowa u Mileny Bekalarskiej
Dzień drugi Silesia Fashion Day
To dzień dla zaprawionych już projektantów i znanych marek. Gwiazdą tego wieczoru był Maciej Zień oraz jego przepiękna kolekcja „THE BEST OF”.
Odbyły się również jubileuszowy pokaz z okazji 30-lecia marki Marella na świecie i 15 lat w Katowicach. Pokaz zwycięzcy konkursu „Młoda Fala”, Bryloownia, Guapo-Guapa, Cloo, Kostes.
To były dwa dni pełne wrażeń, radości dla oczu i nowych znajomości. Emocje towarzyszyły nam bardzo długo, powoli opadają i pozostaja piękne wspomnienia oraz czas przygotowań na kolejny rok.

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors