Śliczna, lniana sukienka

Len i bawełna – najlepsze tkaniny na lato.

Len to jedno z najstarszych i najlepszych włókien naturalnych z jakich produkuje się tkaniny odzieżowe. Jego historia liczy sobie kilka tysięcy lat, a więc znacznie więcej niż bawełny. Len jest tkaniną, którą uwielbiam od wielu lat i każdego roku z niecierpliwością czekam na moment gdy założę te piękne fasony na siebie. Przy wysokich temperaturach nie ma nic lepszego niż biała lniana koszula, sukienka czy szorty. Komfort jaki zapewnia jest porównywalny do… braku jakiegokolwiek okrycia.

Len bardzo ładnie się mnie. Jakkolwiek to nie zabrzmi, wymięta lniana sukienka czy koszula wygląda mimo wszystko dobrze. Jej bawełniana odpowiedniczka w podobnym stanie pomięcia wygląda tragicznie. Niektórzy mówią, iż len gnie się szlachetnie – czymkolwiek miałoby być to szlachetne gniecenie się. Po drugie, i najważniejsze, jest to tkanina bardzo przewiewna. W gorące dni zapewnia znakomity komfort. Z jednej strony chroni przed palącymi promieniami słońca, z drugiej, naprawdę pozwala odczuć najlżejsze nawet podmuchy wiatru. Po trzecie – len chłonie nawet do 25% wody, nie zmieniając szczególnie swojego wyglądu i nie sprawiając wrażenia wilgotnej tkaniny. To zasługa włókien tej rośliny – długich i rurkowatych. Z tego powodu znakomicie nadaje się na upały. Plamy potu są na lnianych tkaninach mniej widoczne i pojawiają się później niż na bawełnianych odpowiednikach.

Zobaczcie też na moje piękne sandałki, są tak urocze, że chciałabym biegać w nich każdego dnia. Subtelne, kobiece i niepowtarzalne, a przy okazji wygodne.

Manicure hybrydowy również w kolorze naturalnym, tak, aby całość tworzyła harmonijną całość. Kolor to Semilac Business Line Powder Beige nr 190

 

Jak się Wam podoba ta stylizacja?

 

Sukienka – Mint Lebel | Buty – Eobuwie via Eva Minge

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors