ULTHERA – SPEKTAKULARNY LIFTING TWARZY

Witajcie!

W dzisiejszym wpisie poruszam kwestię urody, medycyny estetycznej i jak zawsze wybieram się z tym tematem do zaufanej Kliniki Skin Laser Lubelscy

Na przekór grawitacji…

Gdyby raz na jakiś czas wyłączyć ziemską grawitację, można byłoby oderwać się od ziemskich problemów i cały dzień beztrosko bujać w obłokach, a lekko zwiotczała skóra stałaby się na nowo pięknie uniesiona.

Niestety, prawda jest taka, że grawitacja bardzo nam nie sprzyja, zwłaszcza kondycji naszej skóry, policzki, powieki zaczynają ciążyć ku ziemi, owal twarzy zanika, skóra zaczyna być obwisła. Już od wczesnej młodości pracujemy na swoje zmarszczki, poprzez niewłaściwą pielęgnację lub całkowity brak. Niechciane zmiany potęgowane są również przez promieniowanie słoneczne, klimatyzację, papierosy, picie małych ilości wody, duże wahania wagi, genetyka.

W pewnym momencie sama pielęgnacja już może nie wystarczyć i tu na ratunek przychodzi nam zabieg ULTHERA – agent do zadań specjalnych, który przeciwdziała siłom grawitacji w nieinwazyjny sposób.

Czym jest zabieg Ulthera™?

Jeszcze do niedawna uważano, że interwencja chirurgiczna jest jedyną skuteczną metodą liftingu twarzy. Obecnie można ją zastąpić zabiegiem Ulthera™, nieinwazyjną metodą liftingu tkanek miękkich twarzy, podbródka, a także innych partii ciała. Innowacyjność tej techniki polega na inicjacji naturalnych procesów naprawczych w skórze, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. System Ulthera, dostępny w Skin Laser Lubelscy, pozwala dokładnie wyemitować ultradźwięki na właściwą głębokość tam, gdzie są potrzebne. Wykorzystanie ultrasonografii (USG) umożliwia lekarzowi wykonującemu zabieg przestrzennie spojrzeć na tkankę poddawaną terapii i precyzyjnie skierować energię fal ultradźwiękowych na wybrane miejsca i odpowiednia głębokość skóry. Lekarz ma do dyspozycji kilka głowic o różnej częstotliwości i głębokości, w zależności od obszaru zabiegowego. Dzięki tej metodzie uzyskujemy efekt liftingu chirurgicznego bez potrzeby choćby minimalnej ingerencji w tkanki.

Jak wygląda zabieg ULTHERA?

 

Terapia rozpoczyna się od diagnostyki, polegającej na wizualizacji tkanki podskórnej. Następnie wybrany obszar zabiegowy zostaje posmarowany kremem znieczulającym. Po upływie ok. 45min lekarz rozpoczyna terapię. Za pomocą specjalnych głowic kieruje do wybranych obszarów skóry specjalnie dobrane ( pod względem częstotliwości i głębokości ) strumienie ultradźwięków. Wyjątkowość tej technologi polega na tym, że strumienie bezinwazyjnie przenikają przez zewnętrzne warstwy skóry i działąją dopiero w jej głębszych partiach. Fale radiowe inicjują naturalna odpowiedź organizmu, którą jest produkcja nowego kolagenu. Zabieg zwiększa napięcie skóry, poprawia owal twarzy, modeluje policzki, linię żuchwy i podbródek. Ponadto ujędrnia szyję, likwiduje opadające powieki i kąciki ust. Efekty pojawiają się stopniowo w ciągu 3 miesięcy i utrzymują przez kilka lat.

Jeden zabieg wystarcza, aby osiągnąć wymarzony efekt.

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

 

O zabiegu…

Sam zabieg trwa od 20min. do 2h godzin. Jest praktycznie bezbolesny, podczas jego trwania towarzyszył mi jedynie niewielki dyskomfort, jednak można go zneutralizować dodatkowym środkiem przeciwbólowym. Zaraz po zabiegu mogłam wrócić do swoich codziennych obowiązków, skóra była jedynie delikatnie zaczerwieniona przez około 30 minut po zabiegu. Zauważyłam też, że skóra już po wyjściu jest ładnie uniesiona, policzki podniesione do góry, a linia bruzd nosowo-wargowych zniknęła, a to dopiero początek! 🙂

Ulthera to najbardziej skuteczne urządzenie przeznaczone do nieinwazyjnego liftingu twarzy. Dodatkowym atutem są praktycznie brak objawów pozabiegowych oraz silne działanie profilaktyczne przeciwstarzeniowe.

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

Dla kogo rekomendowany jest zabieg Ulthera™?

 

Sam zabieg przeznaczony jest dla osób po 30- roku życia, które widzą pierwsze oznaki starzenia, a także dla osób starszych, u których wykorzystuje się inne parametry adekwatne do wieku i stanu ich skóry.

Zabieg Ulthera™ przeznaczony jest dla osób oczekujących ujędrnienia skóry i wymodelowania kształtu twarzy. Zalecany jest dla pacjentów mających problemy z:

• obniżonymi brwiami
• nadmiarem skóry górnej powieki
• opadającymi powiekami
• wiotkością policzków
• głębokimi fałdami nosowo-wargowymi
• opadającymi kącikami ust
• wiotkim podbródkiem

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu Ulthera™?

• choroby skóry (także trądzik)
• otwarte rany lub inne zmiany chorobowe obszarów skóry poddawanych zabiegowi
• zaburzenia krzepliwości krwi
• wszczepione implanty metalowe i bioabsorbowalne lub rozrusznik serca
• ciąża
• choroby nowotworowe
• ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca, kolagenozy)

Postępowanie po zabiegu

Nie ma żadnych ograniczeń, do których trzeba się stosować po zabiegu. Po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków.

Ten zabieg działa cuda dosłownie, a przy tym jest bardzo naturalny i takie również daje efekty, moja skóra wygląda teraz wspaniale, jest pięknie uniesiona, ujędrniona, poprawiło się napięcie oraz owal twarzy, jednym słowem naturalny efekt wow!

 

Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu

Wprowadzenie urządzenia do użytku poprzedzono licznymi badaniami klinicznymi przeprowadzonymi w renomowanych ośrodkach: University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Harvard Medical School, Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. Badaniu poddano ponad 1000 pacjentów na całym świecie. Wykazało ono znakomity profil bezpieczeństwa i znaczące, powtarzalne rezultaty. Badania kliniczne nie pokazały żadnych odległych w czasie powikłań nerwowo naczyniowych.
Dowodem bezpieczeństwa stosowania klinicznego systemu Ulthera™ jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”. Procedura „de novo” wskazuje, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia. Ulthera™ otrzymała także European Certificate of Conformance (CE) w 2008 roku oraz certyfikat Health Canada w 2009 roku.

Zabieg Ulthera wykonany został w Klinice Skin Laser Lubelscy

 

 

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

Zabieg Ulthera, nieinwazyjny lifting twarzy, Skin Laser Lubelscy

Komentarze

 1. Bardzo ciekawy ten zabieg, jeszcze o nim nie słyszałam. Musze koniecznie wypytać w mojej klinice, czy także go oferują. Dla mnie grawitacja także łaskawa nie jest, ale czegóż się spodziewać, gdy tylko rok do 40-stki pozostał 🙂
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Bardzo ciekawy opis zabiegu. Warto wiedzieć wszystko dokładnie zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg, a dzięki temu wpisowy mam wszystkie informacje!

 3. Bardzo ciekawy wpis i dobrze zobrazowana fotorelacja z zabiegu. Efekt rzeczywiście jest rewelacja, muszę pomyśleć o czymś takim dal siebie. Twój wpis rozwiewa wszystkie moje wątpliwości co do zabiegu. Dziękuję

  1. Pewnie zależy gdzie i zależy na jaką partię, na te mniejsze będzie taniej. Zresztą wydaje mi się, że ceny już poszły trochę w dół no i wybór sprzętów też jest większy, więc to powoli staje się bardziej dostępną opcją

 4. OO słysząłam o czymś podobnym, nazywa się hifu czy jakoś tak i też wykorzystuje ultradźwięki 🙂 Fajnie, że już nie trzeba się kłaść pod skalpel tylko można szybko ujędrnić twarz 🙂 Pozdrawiam!

 5. Bardzo dokładne wyjaśnienia plus zdjęcia na pewno zachęcą wiele osób i rozwieją wątpliwości. 🙂 Szczególnie cenne są informacje o wskazaniach i przeciwwskazaniach. Ten zabieg rzeczywiście daje super efekt, a przy okazji nie trwa długo i nie jest bolesny – a to dla wielu osób bardzo ważne.

 6. Zabieg wygląda bardzo ciekawie i chętnie bym sobie zrobiła coś takiego. Ale jednak to wspomnianej kliniki jednak mi trochę daleko. :/ Ktoś wie może, czy jest jakaś klinika w Trójmieście, która by robiła coś takiego?

  1. Zabij mnie, bo nie pamiętam nazwy kliniki zresztą nie chciałabym tu robić spamu, ale jeśli chodzi o takie kosmetologiczne sprawy to w Trójmieście możesz popytać o Michajłowskiego, on bardzo siedzi w temacie hifu.

 7. Podbijam, bardzo dobry specjalista, polecam 🙂 Tylko tam nie ma Ulthery, a Ultraformer, ale to akurat na plus 😉

  A co do wpisu to mnie się w tych zabiegach najbardziej podoba to, że to działa raz a porządnie a nie w milionie serii. Szkoda by mi było na to czasu. Chociaż u Ciebie Olivko buzia była chyba w super stanie już przed zabiegiem, zazdroszczę pięknej cery <3

   1. I to i to dłuży do tego samego 🙂 Kwestia kalibracji. Przy tego typu zabiegach liczy się dokładność, jak się działa na zbyt małych głębokościach to efekty mogą nie być widoczne zwyczajnie, więc nie zawsze się opłaca oszczędzać.

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors