Wizualizacja wnętrza domu w 2019

Dlaczego? Pomogą nam urządzić dom w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Wpadną na rozwiązania, o których pewnie nawet nam się nie śniło. Znają się na materiałach, dostawcach, a przede wszystkim zawsze rozważą najbardziej optymalną dla nas opcję. Dopilnują każdego szczegółu zarówno na etapie samego planowania jak i późniejszej budowy.

W poprzednim wpisie Jak stylowo urządzić dom jednorodzinny zdecydowaliśmy, że w kwestii urządzania wnętrza domu zaufamy ekspertom.


Nie takie straszne i kosztowne na jakie wygląda

Taka wiedza jest nieoceniona, a pierwszym z brzegu przykładem są zmiany w układzie łazienki. Decydując się na zakup domu od dewelopera dostajemy z góry narzucony projekt, który nie zawsze jest najlepszą opcją. Sami baliśmy się dokonać jakichkolwiek zmian – potraktowaliśmy odebraną łazienkę jako opcje ostateczną i nie mieliśmy na nią innego pomysłu. Tutaj architekci z MIURA Studio zaproponowali zupełnie inną koncepcję, która spowodowała, że niewielka przestrzeń stała się niezwykle funkcjonalna i estetyczna. Toaleta została przeniesiona w miejsce, które nie rzuca się w oczy zaraz po wejściu do łazienki, a przestrzeń nad geberitem sprytnie została wykorzystana na szafkę. Dodatkowo przeniesienie toalety w inne miejsce poskutkowało utworzeniem się przestrzeni pomiędzy prysznicem, a wanną. Zostanie ona wykorzystana jako grzejnik ścienny estetycznie schowany pod tynkiem. Powyższe rozwiązania okazały się bardzo proste i tanie w realizacji.

Element pieca kaflowego - wizualizacja wnętrza
Element korony pieca kaflowego

Podsumowanie I i II etapu – dokumentacja wyjściowa i projekt układu funkcjonalnego

Nasze pierwsze spotkanie obejmowało przygotowanie dokumentacji wyjściowej, konsultacje oraz omówienie założeń projektowych. Następnie przyszła kolej na przedstawienie koncepcji układu funkcjonalnego w formie rysunków rzutów poziomów oraz wirtualnego spaceru po obiekcie.

Na tym etapie mogliśmy zobaczyć wstępny projekt. Taki wirtualny spacer jest naprawdę świetną formą pokazania projektu wnętrza, mamy wrażenie jakbyśmy byli już we własnym, urządzonym domku. Nasi architekci wnętrz z MIURA Studio stworzyli na razie bazę projektu, więc spokojna głowa – można taki projekt ubrać w dowolny styl, kolory i materiały, aby zrealizować końcową wizję klientów.

wizualizacja wnętrza, zespół z MIURA Studio
Nasi architekci wnętrz podczas pierwszej prezentacji wizualizacji

Etap III – stworzenie przestrzennej koncepcji i wizualizacji wnętrza 3D

Jest to etap, który pokazuje jak będzie wyglądało wnętrze. Widzimy go i omawiamy na żywo.

Na trzecie spotkanie pojechaliśmy jeszcze bardziej uśmiechnięci niż zwykle. Wiedzieliśmy już, że nasze wnętrza są w dobrych rękach. Przyszła pora na trzeci etap projektu – wizualizacja wnętrza. 

Dlaczego ten etap jest tak ważny? Na tym spotkaniu precyzyjnie zostają omówione szczegóły, każdy konkretny mebel, wyposażenie sanitarne, kolory, materiały i dodatki. Większość próbek materiałów mogliśmy zobaczyć, dotknąć i zdecydować, który materiał najlepiej się sprawdzi w danym pomieszczeniu. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego ta analiza jest tak ważna. 

wiatrołap, czyli przedpokój
Wiatrołap
wizualizacja wnętrza jadalnia
Jadalnia
wizualizacja wnętrza salonu, biały piec kaflowy
Salon z widokiem na jadalnię i piec kaflowy, który jest sercem domu
kuchnia styl boho, piec i lodówka SMEG
Kuchnia w stylu Boho

Powiem Wam, że i w tym przypadku mogłam przekonać się jak ważna jest wiedza i doświadczenie architektów MIURA Studio. Informacja, dlaczego np. w tym miejscu trzeba zastosować takie rozwiązanie, a nie inne, gdzie można znaleźć zamiennik, który wygląda równie dobrze, ale i nie będzie odbiegał jakością od wcześniej założonej opcji, na którą budżet nie pozwolił.

Wizualizacja wnętrza domu dowodzi tego, że mamy praktycznie gotowy projekt, wprowadzamy kosmetyczne zmiany, ale całość podoba się nam tak bardzo, że sami nie możemy uwierzyć, że tak trafili w nasz gust. Myślę, że na niektóre rozwiązania nawet balibyśmy się wpaść, ale po zobaczeniu ich na wizualizacji mówimy głośno WOW, jest przepięknie, jest piękniej niż mogliśmy marzyć. 

wc toaleta styl prl
WC z nutką PRL-u
klatka schodowa styl industrialny
Klatka schodowa ze stalową poręczą dającą akcent industrialny
wizualizacja wnętrza łazienki, mix stylu klasycznego i minimalizmu
Łazienka

Teraz nasi architekci będą konsultować z wykonawcami produkcję wszystkich mebli, drzwi i schodów w celu przygotowania ostatecznej wyceny. To kolejna ogromna oszczędność czasu. Patrząc na ten projekt wizualizacji wnętrza to w sumie powiem Wam, że nie wiem jak miałabym to sama ogarnąć, gdzie tego wszystkiego szukać… Później pytać o ceny, rabaty, dostępność, zamienniki, jest tego tyle, że nawet ciężko to sobie wyobrazić.

wizualizacja wnętrza sypialni z widokiem na gabinet
Sypialnia z widokiem na gabinet
wizualizacja wnętrza pokoju dziecięcego, antresola i projektor do filmów
Pokój córki z antresolą, w której znajduje się projektor

Gdybym miała wybrać jedno pomieszczenie, które będzie moim ulubionym, to pewnie na pierwszy rzut pójdzie salon i miejsce przy piecu kaflowym. Niemniej jednak wszystko wygląda tak fantastycznie, że śmiało mogę powiedzieć, iż cały dom będzie moim ulubionym i najpiękniejszym miejscem.

Komentarze

  1. Fantastyczne to wnętrze. Generalnie toaletka wcale nie wygląda jak z prl-u 😉 daleko jej do tamtego paździerzu. Bardzo fajny motyw przewodni z dominującą bielą, ciekawe jak się sprawdzi przy mieszkaniu

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors