Wystrój domu czas zacząć – odbiór dokumentacji projektowej

miura studio i olivka blog

Minęło kilka tygodni i wracamy ponownie do tematu wystroju domu, któremu ostatnio poświęcamy najwięcej czasu, a mianowicie wykończenia domu. Jak wiecie za projekt wnętrza odpowiada Architektura Wnętrz Miura Studio. Dotarliśmy już do samego końca, jeśli chodzi o kwestię projektu i pozostałej dokumentacji. Wszystkie zmiany zostały przez nas wprowadzone i zatwierdzone, więc mogliśmy udać się na kolejne spotkanie z naszymi architektami.

Miura studio, decoroom Kraków, wystrój domu
Wizyta z architektami Miura Studio w Decoroom Kraków

Wizyta z Miura Studio w showroomie

Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy papierkowej i tej stricte projektowej, nasi architekci zabrali nas w bardzo ciekawe miejsce na mapie Krakowa. Mowa tu o showroomie, w którym znajdziemy elementy wyposażenia wnętrza domu. Tam możemy je zobaczyć na żywo, a nawet dotknąć, by jeszcze lepiej wyobrazić sobie jak będzie wyglądała realizacja projektu. We wzorcowni DECOROOM „przymierzysz” do swojego wystroju domu oryginalną fakturę materiałów oraz setki kolorów i ich odcieni. Ujrzysz także wzory, dzięki którym odzwierciedlisz konkretne założenia architektoniczne oraz postawisz kropkę nad „i”.

Myślę, że taka wizyta jest bardzo ciekawym doświadczeniem i niezwykle przydatnym, gdy realizujecie wystrój swojego wnętrza. Tym bardziej, jeśli ma się taką szansę, aby to projektanci Was w nie zabrali. W tym miejscu wyobraźnia zaciera swoje granice.

decoroom kraków, miura studio, wystrój wnętrza domu
Mogliśmy zobaczyć na żywo elementy wystroju naszego domku
kafelki łazienkowe decoroom kraków, dokumentacja projekowa, wystrój wnętrza
We wzorcowni DECOROOM „przymierzysz” do swojego projektu oryginalną fakturę materiałów

Ciesze się, że na żywo mogłam zobaczyć kafle, armaturę łazienkową i kilka innych dodatków, które znajdą się w domu. Jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że ten wystrój domu jest absolutnie przepiękny i tak bardzo w naszym stylu.

miura studio i oliva blog w showroomie w krakowie, wystrój wnętrza
Burza mózgów 😉

Po wizycie w showroomie wybraliśmy się na obiad, aby omówić pozostałe założenia projektowe – i tak naprawdę ostatni etap – przed rozpoczęciem już faktycznego urządzania wnętrza.

ETAP 4 – dokumentacja projektowa wystroju domu

Poprzedni etap, czyli wizualizacja wnętrza domu, o której Wam pisałam (możecie podejrzeć wpis, jeśli nie mieliście okazji jeszcze zobaczyć projektu), została zatwierdzona. Przyszła więc pora na kolejny etap, czyli dokumentację projektową dla wykonawców w formie rysunków technicznych, widoków ścian i rzutów pomieszczeń. 

projekt biura, apple ipad, dokumentacja projektowa domu
Dokumentacja projektowa

Co wchodzi w skład takiej dokumentacji?

W zasadzie wszystko, co bardzo ułatwia wystrój domu, oszczędza ogrom czasu, a co za tym idzie również pieniędzy oraz nerwów, które są bezcenne.

  • Rzut pełnego zakresu układu funkcjonalnego                                                               
  • Rzut układu funkcjonalnego każdego pomieszczenia (rozmieszczenie mebli, lokalizację ceramiki i armatury, oznaczenia wyposażenia i materiałów oraz farb, niezbędne wymiarowanie)
  • Zestawienie wyposażenia każdego pomieszczenia – oznaczenie rysunkowe, nazwa, kolor, ilość, cena za sztukę, pomieszczenie, zdjęcie poglądowe, punkt sprzedaży 
  • Rzut posadzek każdego pomieszczenia z projektowanym ułożeniem płytek, paneli, desek
  • Rzut sufitów każdego pomieszczenia w przypadku sufitów podwieszanych
  • Widoki każdej ze ścian każdego pomieszczenia
  • Osobno rzut i widoki elektryki każdego pomieszczenia

Taka dokumentacja jest oczywiście fundamentem dla ekipy budowlanej, ponieważ według niej będzie ona realizować wystrój domu lub nanosić poprawki. Rzecz jasna – całość musi być zgodna z projektem. Jakie są plusy posiadania takiej dokumentacji? Odpowiedź jest prosta! Ogromna i nieoceniona oszczędność czasu. Dlaczego? W dokumentacji jest pełne zestawienie produktów i materiałów potrzebnych do wykończenia domu. Oznaczony jest produkt i jego kod, producent, cena oraz sklep, w którym można dokonać zamówienia.

Gwarancją realizacji projektu w 100% z ideą projektanta jest jego ścisła współpraca z ich sprawdzonym wykonawcą mebli na zamówienie. Mamy wtedy pewność, iż dokumentacja niezbędna do produkcji tworzy się omawiając ją w detalu.

Kolejny etap zamknięty, więc pora ruszyć pełną para do działania. Mamy cichą nadzieję, że w tym roku uda się nam przeprowadzić do nowego domku. 

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors