Złoty Stok- miejsce na weekend w stylu slow

Polska taka piękna…ciesze się, że coraz częściej te słowa padają z moich ust, a w mojej głowie pojawia się coraz więcej pięknych i nie odkrytych miejsc, które są na wyciągnięcie ręki, właśnie tutaj, w naszym kraju. Złoty Stok, czyli malutka miejscowość licząca ok.3000 mieszkańców, znajdująca się u podnóża Gór Złotych, w odległości około 90km od Wrocławia. Znana głównie z kopalni w której wydobywano złoto, działała do roku 1961. Szacuje się, że podczas jej działania wydobyto 16 ton tego cennego metalu.

Kopalnia Złota wraz z jedynym w Polsce wodospadem oraz średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej. Dodatkowymi atrakcjami są: zwiedzanie Muzeum Minerałów i Izby Pamięci, pływanie łodzią podziemnym korytarzem, płukanie złota, wybijanie złotej monety, ścianka wspinaczkowa, przejażdżka replika czołgu Leonarda da Vinci, średniowieczny plac zabaw.

Nas do Złotego Stoku zaprowadziło wyjątkowe miejsce Złoty Jar, czyli nocleg z klimatem na „końcu świata”, ale o tym napiszę w kolejnym wpisie. Dzięki temu miejscu odkryliśmy te piękne rejony, górskie szlaki, wspaniałe trasy.

Golf – Renee

Buty – Renee

Spodnie – Zara

Złoty Stok,
Kamieniołom w Złotym Stoku, wygląda magicznie
złoty stok, kamieniołom złoty stok, golf renee, kapelusz lack of color
Kamieniołom złoty stok, kapelusz lack of color, złoty stok atrakcje

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages