8:48 | 7 lipca 2018
Moda | Podróże

Morawy Południowe nazywane są Czeską Toskanią. Słyną ze świetnego wina oraz pięknych, geometrycznie falujących krajobrazów. Morawskie pola abstrakcyjnie wiją się i wyglądają jakby były namalowane, malarzem oczywiście była natura. Soczysta zieleń trawy kontrastuje z brunatnym kolorem morawskiej ziemi.  Są też intensywne żółcie, pola słoneczników,  samotne drzewa i urokliwe kapliczki, ale przede wszystkim jest niesamowita geometria o złotych proporcjach i dużo ciekawych rzeczy do robienia.

Morawy, Czechy Morawy, Mikulov, biała długa spódnica, spódnica boho

Głównym punktem jest przepięknie położone miasteczko Mikulov, odkryliśmy je w drodze do Wiednia, dlatego z góry powiem Wam, że idealnie jest połączyć właśnie wypad do Mikulov, a następnie do Wiednia. Siedmiotysięczny Mikulov położony na południu Moraw z pewnością zaliczyć można do najpiękniejszych czeskich miasteczek. Nad samym Mikulovem górują trzy wzgórza, na których szczytach są tutejszy pałac, kościół oraz obronny gród. Całość czyni wrażenie niemal magiczne. Miasto leży 50 km na południe od Brna (40 min drogą szybkiego ruchu) tuż przy granicy z Austrią, a z niego samego do Wiednia mamy samochodem również niecałą godzinę.

Położony na zboczu wzgórza Mikulov widoczny jest świetnie z daleka, dominując nad pobliską drogą. Nad samym miastem z kolei górują okoliczne wzgórza. Na najwyższym – 363 m – Świętym Pagórku (Svatý kopeček) stoją cztery barokowe kaplice, z największą – Św. Sebastiana. Widok ze wzgórza na miasto należy do niezapomnianych. Samo miasteczko i jego centrum jest bardzo urokliwe, pełno tu maleńkich knajpek, winotek oraz kawiarnii.

Mnie zachwyciły przepiękne pola, pięknie falujące, nieskończone ilości kilometrów ścieżek rowerowych dlatego koniecznie warto zabrać ze sobą rowery i wyruszyć na wycieczki. Co jakiś czas na swojej drodze napotkacie winiarnie, gdzie gospodarze z pewnością poczęstują Was winem z własnej produkcji oraz lokalnym przysmakiem.

Gdzie nocować ?

My wybraliśmy rodzinne gospodarstwo agroturystyczne, przepięknie położone, z dala od zgiełku. Znajdziecie tu piękne pokoje, na miejscu jest restauracja oraz domowe śniadania. Poza tym duży ogród i możliwość wypożyczenia rowerów. Link do noclegu TU 

AQUAPARK MORAVIA

Od naszego miejsca noclegowego w niewielkiej odległości znajdowało się piękne jezioro z możliwością wypożyczenia łódek, kajaków oraz wspaniały aquapark. Czesi chyba nie do końca lubią wychodzić ze swoich domów, także nawet w piękny niedzielny dzień było ich tu niewielu. Sam aquapark na bardzo wysokim poziomie, czysty, zadbany, z wieloma atrakcjami.

spódnica biała boho, ciuchy boho, mikulov, czeskie morawy

Spódnica – Blooms

 

Sukienka w kwiatuszki, sukienka z kołnierzykiem

Sukienka – Blooms

 

Okulary Bryloovnia, OKULARY Fendi

Okulary – Bryloovnia

 

Sukienka – Blooms 

 

7 komentarzy

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *