Dzieci na nartach

Prawdziwa zima w końcu dotarła w nasze rejony. Z pewnością wiele z Was ma jej już dosyć, ale ja w tym roku chciałabym żeby śnieg jeszcze trochę poleżał i posypał, dlaczego? Ponieważ postanowiłam, że w tym roku wracam na narty po dłuższej przerwie, ale również dlatego, że Olivia bardzo chce nauczyć się na nich jeździć.

Historia Olivii z nartami zaczęła się już kilka lat temu. Wtedy jeszcze jako 5-latka pierwszy raz spróbowała swoich sił, ale muszę przyznać, że akurat w jej przypadku było to zdecydowanie za wcześnie. Wypożyczyliśmy sprzęt, wybraliśmy instruktora, by po dosłownie 5 minutach euforii poziom entuzjazmu zrównał się z zerem. Stwierdziła, że już się nauczyła i więcej nie chce. Ja postanowiłam nie zmuszać i poczekać na moment, w którym sama będzie chciała ponownie spróbować.

Nie ma teorii, którą można nauczyć jazdy na nartach wszystkie maluchy. Niektóre w wieku 3 lat będą śmigać na stoku inne będą musiały poczekać. Każde dziecko inaczej się rozwija, ma inne zdolności i predyspozycje.

Minęły dwa lata, spadł śnieg i pada pytanie kiedy jedziemy na narty, bez zastanowienia mówię pakujemy się i jutro możemy jechać. Tym razem postanowiłam, że spróbujemy zajęć w mini grupie i zabierzemy do towarzystwa koleżankę. Dzieci w grupie motywują się wzajemnie i mimo wszystko rywalizują między sobą co sprawia, że są bardziej skoncentrowane na nauce.

Muszę przyznać, że tym razem poszło zdecydowanie lepiej. Lekcja 60-minutowa minęła dziewczynkom naprawdę szybko. Zdążyły oswoić się ze sprzętem, poznać najważniejsze kroki, pług, nauczyły się hamować oraz skręcać. A co najważniejsze naprawdę się im spodobało.

Najważniejsze by dziecka nie poganiać, zaszczepić w nim wspomnienia, które będą powodować uśmiech na twarzy i chęć szybkiego powrotu na stok.

Idziemy więc za ciosem i za kilka dni wracamy na kolejną lekcję.

IMG_5855IMG_5849IMG_5847IMG_5879IMG_5868IMG_5877IMG_5883IMG_5909IMG_5931IMG_5928IMG_5909IMG_5922IMG_5914

 

Komentarze

  1. Jakie są u Was w okolicy ceny wypożyczenia całego sprzętu oraz takiej lekcji instruktorskiej. Czy kask miałyście swój czy również da się wypożyczyć? Jestem w tym temacie kompletnie zielona, a w poniedziałek zaczynamy ferie i właśnie wybieramy sie w te rejony.
    Pozdrawiam

  2. Super artykuł. W tym roku przymierzamy się do wyjazdu w góry na ferie, właśnie w celu nauczenia dzieci jazdy na nartach, bo już od dłuższego czasu pytają kiedy w końcu będą mogły wypróbować nowe narty 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors