Fornalutx- piękna wioska na Majorce

Na chwilkę wracam myślami i zdjęciami do Majorki. Dziś chciałabym powiedzieć kilka słów o najpiękniejszej wiosce na Majorce. Trafiliśmy do niej tak naprawdę przypadkiem. Tak to właśnie w podróżowaniu często bywa, że najciekawsze rzeczy odkrywa się zbaczając z obranej wcześniej trasy.

Niewątpliwie polecam jednak Wam, zapisać sobie nazwę tej miejscowości i odwiedzić ją obowiązkowo będąc na Majorce. Mimo iż byliśmy w szczycie sezonu nie spotkaliśmy po drodze tłumów, a zapuszczając się głębiej w wąskie uliczki, spotkaliśmy dosłownie kilka osób i każda z nich witała nas uśmiechem i uroczym ¡Hola! Dlatego wybierzcie się tam wczesnym rankiem lub wieczorem, koniecznie kupując po drodze pomarańcze, bo Fornalutx z nich słynie. Jeśli wstąpicie tu o zachodzie słońca, odwiedźcie też knajpkę i zamówcie Sangrię.

Dlaczego warto odwiedzić Fornalutx?

To jedna z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych wiosek na Majorce, zdobyła wiele wyróżnień i nagród, które potwierdzają tylko jak niezwykle uroczym miejscem jest. Możecie je odwiedzić gdy już zaliczycie miasteczko Soller  (mnie osobiście nie urzekło jakoś specjalnie, poza pięknym, zabytkowym tramwajem i ciekawym portem ). Tu będzie znacznie ciszej, spokojniej, a i ludzi zdecydowanie garstka. Po drodze będziecie mijać mnóstwo gajów oliwnych i sadów cytrynowych, widoki są niesamowite.

Zegarek Bergstern – Apart | Biżuteria monety – Apart

Bluzeczka – Divya Nguyen | Spodnie – Line

Buty Manebi – Eobuwie

Fornalutx, Majorka, Divya Nguyen, Mallorca

Fornalutx, Majorka, Divya Nguyen, Mallorca

Fornalutx Majorka, Najpiękniejsza wioska na Majorce

Fornalutx, Majorka, Divya Nguyen, Mallorca

Bergstern zegarek, apart

Fornalutx, Majorka, Divya Nguyen, Mallorca

Paznokcie – Semilac 233 All in my hands

Komentarze

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages