Fotona 4D laserowy lifting twarzy w Skin Laser Lubelscy

W styczniu wybrałam się do mojej zaufanej kliniki Skin Laser Lubelscy w Katowicach, aby poznać nowy, laserowy zabieg Fotona 4D. Chciałam poznać specyfikę zabiegu, sam przebieg, czego mogę oczekiwać i jak będzie wyglądał okres rekonwalescencji. Zabieg jest bezapelacyjnym hitem na skalę światową, opatentowaną przez firmę FOTONA.

Zabieg FOTONA 4D polecany jest osobą, które chcę pozbyć się oznak starzenia skóry oraz niedoskonałości.

 

Fotona 4D to wysoko zaawansowany technologicznie laserowy lifting twarzy opierający się na synergicznym połączeniu czterech procedur zabiegowych w jednej terapii. Zabieg ten łączy dwie uzupełniające się długości fali Er:YAG i Nd:YAG oraz cztery wyjątkowe tryby:

 1. EndoLifting® – terapia odbywająca się wewnątrz jamy ustnej. Nieablacyjne działanie lasera Er:YAG umożliwia kontrolowane i delikatne podgrzanie tkanek w celu stymulacji kurczenia włókien kolagenowych.
 2. FRAC3® – nieablacyjne odmładzanie niedoskonałości z głębszych warstw skóry. Frakcyjny efekt 3D prowadzi do powstania drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnej głębokości skóry. Stanowi to uzupełnienie działania trybu EndoLiftingu.
 3. PIANO® – ultra – długi impuls lasera Nd:YAG stosowany w celu zwiększenia napięcia skóry twarzy na całej grubości. Szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry koncentrujące się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej.
 4. SupErfacial™ – delikatna, zimna ablacja laserem Er:YAG – peeling laserowy.

Pierwsze trzy etapy służą do odmładzania głębszych warstw skóry, z kolei czwarty etap kończy się peelingiem laserowym, który wygładza skórę, redukuje niedoskonałości oraz usuwa delikatne przebarwienia na skórze.

 

Klinika Skin Laser Lubelscy

 

Sam zabieg określiłabym jako bezbolesny, jedynie przy etapie czwartym, czyli peelingu laserowym odczuwałam delikatny dyskomfort. Jest to zabieg bezinwazyjny i bardzo bezpieczny.

Po zabiegu, który składa się tylko z pierwszych trzech etapów ( bo właśnie tak można go również wykonać ) nie ma okresu rekonwalescencji, jeśli natomiast zabieg zakończymy na czwartym etapie, skóra przez około 3 dni będzie zaczerwieniona, opuchnięta, tak jakby została przypieczona słońcem.

 

Efekty

 • Wypłycenie bruzd nosowo-wargowych
 • Zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
 • Poprawa zagęszczenia skóry
 • Wygładzenie skóry
 • Zmniejszenie niedoskonałości skóry
 • Wyrównanie kolorytu skóry
 • Ogólna poprawa kondycji skóry

 

Komentarze

 1. Pingback: Fotona 6D - hybrydowy lifting - OlivkaBlog.pl to moda, lifestyle i podróże

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors