Hot Tot- pielęgnacja dziecięcych włosów

Jeśli miałabym wybrać pytanie, które najczęściej pojawia się na blogu oraz w wiadomościach, mailach byłoby to pytanie na temat kosmetyków do pielęgnacji włosów. Dziś więc odpowiadam, ale tym z Was, które mają już swoje pociechy.

Od dłuższego czasu staram się używać kosmetyków naturalnych, tych dla naszych dorosłych głów znajdziemy już naprawdę wiele, ale gdy zaczniemy szukać czegoś dla naszych maluchów pojawia się większy kłopot. Ale kto szuka, w końcu znajduje.

Kosmetyki Hot Tot

Dziecięce włosy różnią się od włosów dorosłych składem, budową, kolorem i grubością, dlatego właśnie wymagają innej pielęgnacji. Kosmetyki Hot Tot chronią włosy dziecka przed wolnymi rodnikami i zapobiegają ich uszkodzeniu. Mają delikatny zapach, są niezwykle łagodne i hypoalergiczne, a dzięki zastosowaniu najwyższej jakości naturalnych składników są w pełni bezpieczne dla skóry nawet najmłodszych dzieci. Znakiem rozpoznawczym kosmetyków jest bardzo delikatny zapach, przypominający ten z pierwszych miesięcy życia, niesamowity, przenoszący w dziecięcy świat.

Kosmetyki Hot Tot są:

  • HYPOALERGICZNE
  • BEZ SOI, GLUTENU, SUBSTANCJI MLECZNYCH (BIAŁKA)
  • PRZEBADANE PRZEZ DERMATOLOGÓW I PEDIATRÓW
  • ROZPUSZCZALNE W WODZIE
  • PIELĘGNUJĄCE I CHRONIĄCE SKÓRĘ GŁOWY
  • NIETESTOWANE NA ZWIERZĘTACH

Sprawdziłyśmy i przetestowałyśmy dwa podstawowe produkty, szampon, odżywkę do spłukiwania i dodatkowo mgiełkę definiującą. Nie wiem jak Wam, ale nam przydaje się co jakiś czas, zwłaszcza w czasie świąt, szkolnych balów, przedstawień czy innych uroczystości. Ważne jest to, że bardzo łatwo daje się wyczesać, delikatnie utrwala fryzurę i nie skleja włosów.

Jak widzicie Olivia ma dosyć długie i gęste włosy, dlatego często miałyśmy problem z ich rozczesaniem, dzięki odżywce Hot Tot zniknął. Pięknie odżywia włosy, zapobiega puszeniu i bardzo ułatwia rozczesywanie. Oczywiście zawiera naturalne składniki, tak samo jak delikatny szampon Hot Tot.

Szkodliwe składniki, których w Hot Tot nie znajdziesz!!!
1,4 Dioxane

Produkt uboczny, który powstaje w procesie utleniania etylenu. Podrażnia oczy, wywołuje problemy z oddychaniem i prawdopodobnie jest czynnikiem rakotwórczym.

Tłuszcz zwierzęcy

Sadło (łój wołowy lub barani) po zabiciu zwierzęcia przetapiany jest i wykorzystywany jako środek zmiękczający i pielęgnujący skórę. Są inne, bardziej humanitarne sposoby pozyskiwania składników.

Etanolamina (MEA/DEA/TEA)

Czynniki neutralizujące pH. Mogą być wchłaniane przez skórę i wywoływać alergie, zmiany skórne i hormonalne.

Formaldehydy

Konserwanty mające działanie rakotwórcze i wywołujące astmę.

Parabeny (methyl-, isobutyl-, propyl- oraz inne)

Grupa środków konserwujących, przedłużających żywotność produktów. Parabeny naśladują estrogen i zakłócają procesy hormonalne. Podejrzewa się, że powodują raka piersi.

Ftalany

Grupa chemikaliów sprawiająca, że produkt jest gęstszy, a jego zapach bardziej intensywny. Podejrzewa się, że wpływają na rozwój toksyn.

Glikol polietylenowy

Używany jako rozpuszczalnik, środek zmiękczający, nawilżający i pogrubiający. Wywołują reakcje alergiczne takie jak: astma, zapalenie śluzówki nosa, egzema.

Siarczany

Pieniące się składniki, wywołujące bąbelki. Mogą powodować podrażnienie skóry i alergie, są łatwo wchłaniane przez skórę.

Oleje mineralne (parafina i wazelina)

Produkty bez żadnych wartości odżywczych. Paraliżują naturalną ochronę komórek i powodują podrażnienia.

Sztuczne barwniki

Używane w celu zwiększenia atrakcyjności wizualnej produktów. Substancje te pozyskiwane są z ropy naftowej, mają wpływ na alergie, ADHD i problemy z nauką.

Kosmetyki Hot Tot znajdziesz TU

Komentarze

  1. U nas założenie filtra prysznicowego fitaqua rozwiązało problem włosów plączących się i zmierzwionych. Woda z tego filtra wpłyneła także na poprawę nawilżenia skóry całej rodziny 🙂

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors